Dom czy mieszkanie?

Dom czy mieszkanie?

Deweloperzy potwierdzają, że rynek nieruchomości jest w ciągłym rozwoju. Okazuje się, że coraz więcej Polaków nabywa mieszkania oraz domy i coraz częściej takie inwestycje realizowane są za gotówkę, bez potrzeby zaciągania kredytu.

Warto również zaznaczyć, że mamy coraz większe wymagania odnośnie lokum, w którym w pełnym komforcie mamy spędzić życie. Nie zadowala nas już kawalerka ani mieszkanie w bloku z tzw. wielkiej płyty. Liczymy na pełen profesjonalizm, wysoką jakość sztuki budownictwa, nowoczesne rozwiązania i duże przestrzenie. Rynek nieruchomości oferuje nam zarówno przestronne mieszkania, komfortowe apartamenty dla najbardziej wymagających oraz wolnostojące domy. Wybór zależy od indywidualnych inwestorów.

Mieszkanie wybiorą raczej „mieszczuchy”, którzy chcą cieszyć się bliskością z centrum miasta i wielkomiejskim życiem. To najczęściej single albo bezdzietne jeszcze pary, które chcą korzystać z życia w pełnym wymiarze. To także ci, którzy nie chcą tracić czasu na dojazdy do pracy, pragną cieszyć się bliskością atrakcji do spędzania wolnego czasu. To również osoby, które nie muszą żyć w otoczeniu bujnej przyrody czy dużą przestrzenią na świeżym powietrzu.

Domy wybiorą właśnie ci, których nie przestraszą dojazdy do pracy z obrzeży metropolii. Zamiast centrum i zgiełku miasta chcą za to cieszyć się prywatnym ogrodem i sporą przestrzenią. Jest to szczególnie ważne dla osób, które chcą stworzyć miejsce w którym mogą odpocząć od codziennego miejskiego hałasu i tłoku. Domy mają zazwyczaj większy metraż przez, co dają pełną swobodę. W przypadku domu nie ma również problemu z zakupem wyposażenia, które mogłoby się nie zmieścić w mieszkaniu. Biorąc pod uwagę aspekt cenowy, to ceny domów są porównywalne do mieszkań w centrum miast.

Świetną alternatywą są również bliźniaki. Łomianki, Ząbki czy Zielonka są świetnymi przykładami podmiejskim miejscowości, w których takie nieruchomości cieszą się ogromnym powodzeniem. Tutaj bliźniak jest namiastką wolnostojącego domu, natomiast jego cena może być nawet niższa od mieszkania w stolicy. Dlatego można zaobserwować znaczny wzrost powstawania takich nieruchomości, który jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie. Budynki tego typu mogą posiadać niewielki ogródek lub taras. Cieszy za to dogodny dojazd do pracy w Warszawie i w pełni rozwinięta infrastruktura.

Dodaj komentarz