Koszule ślubne – jak dokonać odpowiedniego wyboru?

Koszule ślubne – jak dokonać odpowiedniego wyboru?

Ślub to bardzo ważny dzień w życiu człowieka. Zdarza się, że przygotowania do tego dnia trwają bardzo długo. Oprócz pięknej sali i odpowiednio dobranej orkiestry, Państwo Młodzi pragną wyglądać zjawiskowo w tym szczególnym dniu. Nie tylko Panna Młoda może mieć trudności w dobraniu idealnej kreacji. Czasami mężczyźni przymierzają koszule ślubne przez długi czas i nie mogą znaleźć tej pasującej. Jak dobrze wybrać koszulę na własny ślub? Przekonajmy się!

Na jaki kolor się zdecydować?

Z racji tego, że koszula jest niezmiernie ważnym elementem w ślubnej stylizacji, powinniśmy starannie przemyśleć jej wybór. Warto w tym dniu wybrać koszulę w najprostszej formie, a więc w białym kolorze (rzadziej mężczyźni decydują się na jasne odcienie błękitu). Materiał koszuli powinien zapewniać swobodę oraz dobrą przewiewność. Dlatego warto zdecydować się na bawełnę lub bawełnę z domieszką elastycznych nici. Ciekawym sposobem jest dopasowanie koszuli do sukni przyszłej małżonki. Wystarczy przyłożyć koszulę do sukni, aby zorientować się czy wpada w ciepłe, czy chłodne odcienie.

Koszule ślubne na spinki

Wśród bardzo częstych wyborów przyszłych mężów są koszule z mankietami na spinki. Ten rodzaj koszul wygląda niezwykle elegancko i modnie. Koszula ślubna nie powinna mieć kieszeni na piersi, a jej kołnierzyk powinien mieć odpowiednie usztywnienie. Klasyczny kolor koszuli daje możliwość dobrania kolorowej muchy, która dopełni stylizację. Warto, aby spinki do mankietów nie rzucały się szczególnie w oczy, dlatego idealnym wyborem będą te o nieco stonowanym wyglądzie. Szeroki wybór spinek do mankietów znajdziemy między innymi na stronie internetowej Modini.pl.

Czy warto zdecydować się na koszule ze wzorami?

Zdarza się, że mężczyźni wybierający koszulę na ślub, zastanawiają się nad przełamaniem klasycznej elegancji. Wielu panów zastanawia się, czy koszula ze wzorami nada się na tę uroczystość. W dużej mierze wybór koszuli zależy od stopnia formalności wesela. Jeśli decydujemy się na bardzo wyniosłą uroczystość, to lepiej postawić na klasyczne i eleganckie rozwiązanie. W przypadku wesel np. w stylu boho możemy pozwolić sobie na stylizację z wykorzystaniem koszuli ze wzorami. Oczywiście pod warunkiem, że cały strój zachowa spójny wygląd. W przypadku wzorzystych koszul należy postawić na gładkie dodatki, dlatego mucha lub krawat nie powinien zawierać przeróżnych tłoczeń. Dodatkowo garnitur, na który się zdecydujemy, również powinien być bez zdobień. Dzięki temu nasza stylizacja, choć z pozoru mniej elegancka, zachowa estetyczny wygląd.

Dodaj komentarz