Ile trwa proces wywozu gruzu?

Bez wątpienia po remoncie, zwłaszcza znacznym, będziemy chcieli jak najszybciej doprowadzić nieruchomość do stanu używalności. Nie jest to jednak tak proste, jak moglibyśmy sobie życzyć – kurz można relatywnie łatwo przetrzeć szmatką, ale już gruzu tak łatwo się nie pozbędziemy.

Jest to problematyczne, ponieważ przy skuwaniu ścian lub podłóg zgromadzi się go cała masa. Będziemy mieli go sporo do wywozu, jeśli na przykład będziemy zakładać instalację centralnego ogrzewania i umieszczać w tym celu rury w ścianach i podłodze. Jeśli zależy nam na czasie, możemy się zastanawiać, jak długo zajmie nam załatwienie wywozu gruzu z naszej nieruchomości. W tym artykule postaramy się precyzyjnie objaśnić tę kwestię.

Proces wynajmu gruzu trwa tyle, ile potrzebujesz

Można wyróżnić trzy podstawowe typy usług, jeśli chodzi o wywóz gruzu Gdynia. Pierwsza z nich to ładowanie na żądanie, w ramach którego pojazd z kontenerem jest podstawiony pod nieruchomość na około 30 minut i w tym czasie musimy załadować odpady. Potem pojazd odjeżdża i przewozi gruz oraz inne opady do utylizacji. To warte rozważenia rozwiązanie, jeśli nie możemy uzyskać pozwolenia na postawienie kontenera w danym miejscu na dłużej (bądź nie mamy czasu, aby się o takie pozwolenie starać) lub po prostu mamy niewiele odpadów i chcemy się ich pozbyć jak najszybciej.

Drugi rodzaj usługi to ten najbardziej tradycyjny, a więc wynajem kontenera na kilka dni (lub dłużej – wynajem długoterminowy również wchodzi w grę). Przez ten czas kontener stoi na naszej posesji lub obok niej, a później jest odbierany i przewożony do punktu utylizacji. Taka opcja sprawdzi się, jeśli potrzebujemy więcej czasu na załadunek gruzu (lub na przykład remont jeszcze się nie zakończył i w czasie, kiedy kontener będzie stał przy nieruchomości, będzie generowany nowy gruz).

Trzecia opcja to podstawienie kontenera rano i odbiór tego samego dnia, wieczorem. Przypomina to opcję pierwszą, ale daje więcej czasu na załadunek, więc może być korzystne, jeśli zależy nam na czasie, ale mamy więcej gruzu do załadunku niż dalibyśmy radę załadować w 30 minut.

Ile zapłacimy za wywóz gruzu?

To, ile będzie nas kosztował wywóz gruzu, zależy między innymi od tego, którą z powyższych usług wybierzemy. W przypadku usługi klasycznej dodatkowo ważne będzie, przez ile dni ostatecznie kontener będzie w naszym posiadaniu.

Na ostateczny koszt usługi wpłyną też takie elementy, jak lokalizacja oraz typ odpadów (może to być gruz czysty, ale też gruz zmieszany z innego rodzaju odpadami).

Dodaj komentarz