Kiedy mogą się przydać kontenery na gruz?

Kontenery na gruz (czy inne odpady) to dość powszechny widok. Zazwyczaj udostępniane są one na zasadzie wynajmu – ich właściciel dostarcza je usługobiorcy na kilka dni (lub dłużej, jeśli tak ustalono – aczkolwiek wynajem długoterminowy może być droższy), a po tym czasie odbiera i zajmuje się utylizacją gruzu. Cały proces jest więc bardzo szybki, wygodny i wymaga minimalnego wkładu od osoby, która wynajmuje kontener – musi ona jedynie go załadować.

W tym artykule chcielibyśmy omówić kwestię tego, w jakich przypadkach tego typu kontenery mogą być najbardziej przydatne. Opowiemy także o kilku kwestiach, na które warto zwrócić uwagę, decydując się na wynajem kontenera. Zapraszamy!

Kontenery na gruz – zastosowanie

Kontenery na gruz mogą się przydać przede wszystkim w przypadku remontu, zwłaszcza takiego, który obejmuje kucie podłóg i ścian (a więc na przykład remont polegający na zainstalowaniu instalacji centralnego ogrzewania, ale też po prostu remont generalny).  Gruz to ciężki, ostry i nieforemny materiał, którego w czasie remontu mogą nagromadzić się bardzo duże ilości.

Jakoś trzeba się go pozbyć, aby móc doprowadzić nieruchomość do porządku po remoncie, ale wyrzucenie go całego do zwykłego śmietnika nie wchodzi w grę. Choćby z uwagi na to, jak bardzo jest on ciężki i ile pozostaje go po typowym remoncie w porównaniu do relatywnie niewielkich pojemności zwykłych śmietników.

Warto jednak wiedzieć, że za pomocą kontenerów można pozbywać się zarówno gruzu czystego, jak i gruzu zmieszanego, czyli na przykład takiego, od którego nie oddzieliliśmy innych materiałów budowlanych czy jeszcze innych śmieci (np. starych mebli). Tak więc kontenery przydadzą się nie tylko przy remoncie, ale też choćby przy samym sprzątaniu starej, zapuszczonej nieruchomości, czy też choćby takiej, w której chcemy wymienić wszystkie meble.

Co zrobić, kiedy już zdecydujesz się na wynajem kontenera?

Kiedy już będziemy pewni, że takie kontenery na gruz Warszawa to coś, co nam się przyda, przyjdzie czas na złożenie zamówienia. Wcześniej jednak warto dobrze się zastanowić nad rozmiarem kontenera – w zbyt małym nie zmieścimy wszystkiego, a w zbyt dużym pozostanie wolna przestrzeń, za którą przecież i tak będziemy musieli zapłacić.

Zamówienie należy złożyć na kilka dni przed dniem, w którym chcemy, aby kontener został dostarczony, zwłaszcza, jeśli chodzi nam o któryś z bardziej popularnych rozmiarów. Otrzymanie kontenera “od ręki” w trybie ekspresowym może być trudne (ponieważ kontenery po prostu mogą być niedostępne) lub wiązać się z dodatkowym kosztem.

Dodaj komentarz