Czy koszula z krótkim rękawem to odpowiedni wybór na każdą okazję?

Czy koszula z krótkim rękawem to odpowiedni wybór na każdą okazję?

W upalne dni, wielu mężczyzn rezygnuje z koszuli z długim rękawem. Co w sytuacji, gdy uroczystość, na jaką się wybieramy, wymaga od nas formalnej stylizacji? Spora część panów, ulega mylnemu przekonaniu, iż koszula z krótkim rękawem jest wystarczająco elegancka, by łączyć ją z garniturem. Dlatego przyjrzyjmy się im dokładniej i zastanówmy, kiedy wypada je nosić.

Koszula z krótkim rękawem – kiedy ją nosić?

Ze względu na to, że koszula z krótkim rękawem nie należy do formalnych elementów garderoby, nie powinniśmy zakładać jej na uroczyste okazje. Co więcej, nie wypada łączyć jej z garniturem. Sprawdzi się za to idealnie podczas letnich spotkań ze znajomymi, wyjść do kina czy obiadów rodzinnych. Można powiedzieć, że koszulki polo i wspomniane wcześniej koszule z krótkim rękawem są nieco bardziej eleganckim zamiennikiem zwykłych t-shirtów. Jednakże należy pamiętać, że ten typ koszul nie nadaje się na formalne wydarzenia. W przypadku ciepłych dni, dress code pozwala na podwinięcie długich rękawów. Warto zaopatrzyć się w koszule z krótkim rękawem, chociażby przed wyjazdem wakacyjnym. Na taką okazję idealnie sprawdzą się te z ciekawymi, letnimi wzorami np. tropikalnymi lub kwiatowymi.

Błędy popełniane podczas wyboru rozmiaru

Najczęstszym błędem jest kupienie zbyt ciasnej lub zbyt luźnej koszuli. Na pułapkę ze zbyt ciasną koszulą, łapią się zazwyczaj umięśnieni mężczyźni, którzy chcieliby podkreślić swoje atuty. Wybór za małej koszuli, może wiązać się z jej pęknięciem nawet podczas zwykłych ruchów. Zamiast decydować się na za mały rozmiar, lepiej postawić na bardziej dopasowany krój slim. Dzięki temu koszula odpowiednio pokreśli naszą sylwetkę, ale nie będzie krępować naszych ruchów. Zarówno za ciasna, jak i za luźna koszula to błąd, gdyż w obu przypadkach będziemy wyglądać niekorzystnie.

Do czego pasuje koszula z krótkim rękawem?

W zależności od okazji możemy tworzyć różne stylizacje. Dobór dodatków sprawi, że będziemy wyglądać sportowo albo nieco bardziej elegancko. Koszula z krótkim rękawem oraz koszulka polo będą pasować między innymi do klasycznych dżinsów, szortów czy spodni typu chino. W zależności od charakteru stylizacji oraz kroju koszuli można nosić ją wpuszczoną w spodnie lub wypuszczoną. Należy jednak pamiętać, że aby wpuścić koszulę w spodnie musi być ona nieco dłuższa. Zbyt krótka koszula mogłaby wypadać podczas zwykłych czynności. Połączenie koszuli z krótkim rękawem ze spodniami chino i paskiem, sprawi, że będziemy wyglądać dobrze i efektownie. Oczywiście nadal nie będzie to formalna stylizacja, ale możemy wykorzystać ją podczas letniej randki w plenerze.

Dodaj komentarz