Jak w łatwy sposób pozbyć się odpadów budowlanych? Wywóz gruzu Warszawa

Jak w łatwy sposób pozbyć się odpadów budowlanych? Wywóz gruzu Warszawa

Remont to nie tylko spora dawka odpowiedzialności w kwestii wykończenia, lecz także w kwestii odpowiedniej segregacji odpadów. Musimy pamiętać, że odpady budowlane, nie mogą trafić do tradycyjnych koszy na śmieci przeznaczonych do segregacji. Część ze śmieci poremontowych może być toksyczna dla środowiska, dlatego należy je odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu idealnie sprawdzi się wywóz gruzu Warszawa. Nie wahaj się, sprawdź sam!

Jakie są warunki korzystania z usług firmy Top Gruz?

Aby ułatwić współpracę, firma wyznaczyła kilka zasad. Dzięki temu zarówno pracownicy, jak i klienci będą zadowoleni ze współpracy. Przyjrzyjmy się kilku z nich. Pamiętajmy o tym, że:

  1. Kontenery są wypożyczane na określony wcześniej czas. W zależności od potrzeb, może to być kilka godzin lub nawet miesiąc. Wszystko należy wcześniej ustalić z pracownikami firmy.
  2. Nie powinno się przeładowywać kontenera (zarówno pod względem wagi, jak i wystających przedmiotów). Przyjmuje się, że standardowa waga kontenera wraz z odpadami to 4 tony, niezależnie od jego wielkości. Cięższy pojemnik nie jest możliwy do załadowania na samochód. Dlatego w tym przypadku, klient będzie zobowiązany do rozładowania go. Natomiast przedmioty, które umieszczamy, nie powinny wystawać więcej niż 10 centymetrów nad ścianki boczne. W przeciwnym wypadku obowiązuje dopłata.
  3. Korzystajmy z kontenera zgodnie z jego przeznaczeniem. Wyrzucajmy jedynie te śmieci, na które wynajęliśmy kontener.
  4. Nie wolno umieszczać w kontenerach płynnego betonu lub innych podobnych substancji.
  5. Klient jest zobowiązany do załatwienia stosownego pozwolenia (jeśli jest potrzebne), na zajęcie pasa ruchu. Osoby, które mają możliwość udostępnienia miejsca na własnej posesji nie muszą martwić się o pozwolenie. Dotyczy to głównie osób, które mieszkają na osiedlach mieszkalnych.

Skąd wiedzieć jaki kontener będzie odpowiedni dla mnie? Wywóz gruzu Warszawa

Decydując się na wybór kontenera, nie musimy znać dokładnego rozmiaru, który będzie nam potrzebny. Możemy skorzystać z rad na stronie, które opisują co przykładowo zmieści się do kontenera. Jeśli to nie wystarcza, możemy zgłosić się do firmy na kilka różnych sposobów: telefonicznie, za pomocą wiadomości tekstowej lub mailowo. Dzięki temu możemy liczyć nie tylko na profesjonalną poradę, lecz także po przekazaniu szczegółowych informacji, na wycenę całej usługi.

Podsumowując: Kontenery na odpady są świetnym rozwiązaniem nie tylko podczas remontu, lecz także w przypadku opróżniania starej piwnicy czy mieszkania. Dodatkowo możemy korzystać z nich podczas prac na działce, gdy zgromadzimy odpady zielone.

Dodaj komentarz