Z czym łączyć płytki z cegły w aranżacjach?

Z czym łączyć płytki z cegły w aranżacjach?

Nieustannie i już od wielu lat cegła rozbiórkowa zachwyca wszystkie pokolenia. Od kilku sezonów święci triumfy w aranżowaniu przestrzeni mieszkalnej. Przyciąga projektantów niesamowitą trójwymiarową fakturą, a także elastycznością w doborze stylizacji. Nic zatem dziwnego, że płytki z cegły, sprawdzają się w niemal każdym stylu czy pomieszczeniu. Jak je zatem łączyć i co do nich dobrać, aby prezentowały się naprawdę efektownie? Sprawdź!

Płytki z cegły i drewno

Drewno to materiał niezwykle uniwersalny i ponadczasowy. Płytki z cegły tworzą z nim duet wręcz doskonały. Możliwości kreacyjne cegły rozbiórkowej w tym przypadku są niemal nieskończone. Skąd to wynika?

Naturalna cegła tak jak drewno to genialne materiały. Oprócz oczywistych walorów estetycznych posiadają wiele wspaniałych cech, które chętnie wykorzystywane są w aranżacji przestrzeni.

Połączenie płytki z cegły z drewnem wpływa na mikroklimat danego wnętrza przyczyniając się do utrzymania odpowiedniej temperatury i wilgotności. Co więcej, taki duet oddziałuje na akustykę wygłuszając dźwięki płynące z zewnątrz. Warto zatem przemycić nieco szlachetności w postaci ceglanych płytek ściennych, które rewelacyjnie wpływają na komfort mieszkania.

Płytki z cegły i beton

Połączenie płytki z cegły z betonem to popularny trend o minimalistycznym, nieco surowym i loftowym akcencie. Od wielu sezonów duet ten bryluje w salonach, w holach oraz w sypialniach. Z roku na rok przybywa także łazienek, które wyłożone cegłą rozbiórkową, przypominają nieco charakterem przytulne wnętrza pokojów dziennych. W połączeniu z akcentami typowymi dla wielkomiejskich mieszkań, można stworzyć naprawdę wyjątkowe wnętrza. Cegła z betonem to także idealny sposób na zacieranie granic między wnętrzem a ogrodem.

Płytki z cegły i kamień

Duże, granitowe powierzchnie w zestawieniu z płytkami ceglanymi to nieszablonowy sposób na podkreślenie nowoczesnego i minimalistycznego stylu wnętrza.

W pomieszczeniach zaaranżowanych w duchu prostoty szczególnie dobrze sprawdzi się połączenie starej cegły z niewielkimi fragmentami nieociosanego kamienia.

Płytki z cegły i metale

Połączenie cegły z metalem to dość często spotykany zabieg aranżacyjny, charakterystyczny przede wszystkim dla niezwykle ostatnio modnego stylu industrialnego. Klasyczne i ponadczasowe tonacje ceglastej czerwieni fantastycznie współgrają z elementami, które zostały wykonane z ciężkich metali, w tym ze stali lub z żeliwa. Z kolei płytki z cegły o trochę chłodniejszej barwie znakomicie komponują się ze szczotkowanym i polerowanym aluminium, znajdziesz takie na https://e-ceglanafantazja.pl/ .

Cegła z rozbiórki w połączeniu z metalem to bardzo dobre zestawienie dla wielbicieli stylu loftowego. Sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, również w tym nieco bardziej wymagającym, tj. kuchnia czy łazienka.

Uniwersalne i ponadczasowe płytki z cegły rozbiórkowej

Połączenia starej cegły z pozostałymi materiałami wykończeniowymi dają nieograniczone wręcz możliwości tworzenia wspaniałych aranżacji. Warto jednak przy tym pamiętać, że bardzo ważne są uwarunkowania techniczne danego pomieszczenia. Płytki z cegły to świetna alternatywa dla naturalnej ceglanej ściany.

Dodaj komentarz