Sofy skandynawskie dwuosobowe – jaki model wybrać?

Zainwestuj w porządny materac

Sofy skandynawskie łączą w sobie minimalizm, finezję i subtelność. W tej prostocie na pierwszy plan wysuwają się często stonowane pod względem koloru obicie, a także wykończenia z jasnego drewna. Drewniane nóżki sprawiają, że mebel wygląda na bardziej stylowy, ale też daje wrażenie lekkości. Co warto wiedzieć o sofach skandynawskich i jaki model wybrać?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Sofa jest jednym z najważniejszych mebli w salonie. Jeśli dodatkowo jest to sofa rozkładana, która będzie codziennie eksploatowana, warto zdecydować się na najwyższej jakości materiały. O ile nie chcemy w najbliższym czasie wprowadzać kolejnych zmian aranżacyjnych, a mebel ma nam długo służyć, nie warto tutaj oszczędzać. Konieczne jest zwrócenie uwagi na rodzaj drewna, na którym bazuje cała konstrukcja, jak i jakość obicia. Jeśli wśród domowników znajdują się czworonogi, którym zdarza się wskakiwać na sofę, warto zastanowić się nad obiciem z mocniejszych materiałów, które są odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne.

Jaki kolor sofy wybrać?

Styl skandynawski sam w sobie oznacza prostotę i bezpretensjonalność, dlatego paleta barw często zawiera stonowane kolory, takie jak ochra, szary czy beżowy. Tego rodzaju barwy świetnie sprawdzają się w salonach urządzanych w różnych stylach aranżacyjnych, ponieważ uniwersalne kolory można łączyć z wieloma elementami, które już znajdują się w salonie. Jeśli chcemy przełamać wyważony design salonu na zasadzie kontrastu, warto zdecydować się na sofę skandynawską w modnych ostatnio kolorach, takich jak głęboka zieleń, musztardowy czy koralowy. Postawienie na kilka kolorów, które stworzą unikatową kompozycję w salonie, sprawi, że będzie on wyglądał niezwykle stylowo.

Jaki model wybrać?

Wybór odpowiedniej sofy w stylu skandynawskim powinien być oparty na kilku parametrach, a mianowicie odpowiadać nam pod względem wygody oraz walorów estetycznych. W pierwszej kolejności warto więc szukać mebla, którzy rzeczywiście będzie miał szansę w maksymalnym stopniu pełnić funkcję wygodnego mebla o zastosowaniu określonym przez osoby zainteresowane. Natomiast w związku z tym, że sofa będzie najważniejszym elementem salonu, powinna ona również dobrze się prezentować i oddawać charakter domowników. Sofy skandynawskie wyróżniają się prostotą, ale na rynku można znaleźć mnóstwo modeli, które różnią się niuansami. Sofy na drewnianych łóżkach sprawdzą się lepiej w mniejszych salonach, ponieważ ich budowa nadaje im lekkości, a pomieszczenie optycznie wydaje się większe. Sofy skandynawskie w formie prostych bloków i z prostokątnymi poduszkami będą dobre w większych pomieszczeniach, w których postawiono na maksymalną prostotę. Kanapy z nóżkami są również bardzo dobrym pomysłem w przypadku mieszkań, w których zimą włącza się ogrzewanie podłogowe. Dwuosobowa kanapa, która w nocy będzie pełniła funkcję łóżka, powinna być wykonana z materiałów wysokiej jakości i mieć taką budowę, aby zapewnić domownikom wygodę i komfort podczas spania.

Dodaj komentarz