Luksusowy dom – postaw na nowoczesne rozwiązania 

Energooszczędny, ekologiczny, przestrzenny – jaki jest luksusowy dom w nowoczesnym wydaniu? Z całą pewnością do cech wyróżniających nie należy już przepych i złote wykończenia. Nowoczesne domy luksusowe łączą w sobie minimalizm z elegancją i inteligentnymi rozwiązaniami. Czym wyróżnia się luksusowy dom? Zobacz, jak wyglądają najlepsze projekty. 

Luksusowe domy to przestrzeń 

Co przychodzi Ci do głowy, gdy myślisz o luksusie? Z całą pewnością jest to przestrzeń. Projekty luksusowych domów https://www.artcoredesign.pl/luksusowy-dom/ wyróżniają się na tle pozostałych nieruchomości. Z postawieniem takiej inwestycji wiążą się konkretne koszty, jednak dla niektórych nie stanowi to przeszkody. Co ważne, nowoczesne domy luksusowe, choć są droższe w wybudowaniu, to dzięki inteligentnym rozwiązaniom są tańsze w utrzymaniu. Czym wyróżniają się luksusowe domy? Z całą pewnością przestronnością. I to nie tylko samego obiektu, ale także działki, na której stoi. Do luksusowych domów możemy zaliczyć wolnostojące domy jednorodzinne, które ulokowane są na terenie dużego ogrodu. Takie obiekty najczęściej znajdują się pod miastem w rejonie miejskim. 

Co ważne, projekty wykonane są przez architektów zgodnie z aktualnymi trendami. Nowoczesne domy luksusowe to proste bryły, płaskie dachy i jednobarwne elewacje. Jednym z trendów jest dopasowywanie koloru i faktury elewacji do otoczenia, tak żeby dom tworzył spójną całość ze środowiskiem. Ponadto do wykonania luksusowego domu wykorzystywane są najwyższej jakości materiały oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne. Luksusowe rezydencje nierzadko mieszczą się na powierzchni w przedziale od 200 do 500 metrów kwadratowych.

Luksusowe domy to nowoczesne i inteligentne rozwiązania 

Synonimem luksusu są dziś inteligentne i energooszczędne rozwiązania. Co kryje się pod tym pojęciem? Coraz więcej projektów luksusowych domów uwzględnia zdalne i zintegrowane kierowanie światłem. Takie rozwiązanie pozwala na oszczędność energii. Czujniki świetnie sprawdzą się na przykład w przedpokoju, kuchni, czy łazience. Dzięki temu nie musisz pamiętać o wyłączeniu światła po wyjściu z pomieszczenia. Co więcej, nowoczesny system świetlny możesz także obsługiwać z poziomu aplikacji w telefonie. Jeśli więc wyjdziesz z domu i zapomnisz zgasić światła, to możesz zrobić to zdalnie. 

Do inteligentnych rozwiązań należą także działania, które pozwalają na zminimalizowanie zużycia energii i zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku – na przykład automatyczne wyłączanie klimatyzacji, gdy są otwarte okna. 

Dodaj komentarz