Sofy rozkładane na wymiar – wszystko, co musisz wiedzieć przed złożeniem zamówienia

Sofy rozkładane na wymiar – wszystko, co musisz wiedzieć przed złożeniem zamówienia

Możliwość zaprojektowania własnej sofy daje ludziom ogromne pole do popisu w zakresie stylowej aranżacji, ale również pozwala na stworzenie mebla, który będzie w danych warunkach optymalny, wygodny i w pełni funkcjonalny. Tak dużo możliwości może jednak postawić człowieka w obliczu wielu dylematów, które byłyby pomijane podczas kupowania gotowej sofy. Na co warto zwrócić uwagę przed złożeniem finalnego zamówienia? Poniżej znajdują się praktyczne wskazówki.

Dokładne wymiary

Wiele osób decyduje się na zamawianie sof nie ze względów estetycznych, ale ze względów praktycznych. Są one doskonałym rozwiązaniem w przypadku pomieszczeń, które są nieustawne albo mocno ograniczone pod względem metrażu. Dlatego tak ważne jest to, aby przed złożeniem zamówienia dokładnie zmierzyć miejsce, w którym ma stać sofa. Należy też wziąć pod uwagę ustawienie pozostałych mebli, stolika kawowego czy odległość od telewizora znajdującego się na przykład na przeciwległej ścianie. Ważne jest to, aby po wstawieniu sofy do pomieszczenia wciąż znajdowało się tam wystarczająco dużo przestrzeni użytkowej, która sprawi, że poruszanie się po pomieszczeniu będzie komfortowe. Jeśli chodzi o przestrzeń zajmowaną przez sofę, to konieczne jest również uwzględnienie wymiarów sofy po rozłożeniu. W końcu chodzi o to, aby mebel zapewniał pełny komfort nie tylko wtedy, kiedy jest złożony, ale również wtedy, kiedy używany jest jako łóżko.

Funkcja sofy

Sama sofa zazwyczaj stanowi mebel służący do odpoczynku w gronie rodzinnym lub w gronie przyjaciół. Jednak jeśli sofy rozkładane regularnie bywają również łóżkiem, trzeba zadbać o to, aby wyposażone były w odpowiednio duży pojemnik na pościel. O ile sofy bez opcji rozkładania mają zazwyczaj mieć puchowe lub piankowe wypełnienie, to te rozkładane powinny mieć sprężyny bonellowe z pianką wysokoelastyczną. Dzięki temu mebel będzie wygodny zarówno jako sofa do siedzenia, jak i jako łóżko.

Personalizacja

W przypadku sof na zamówienie personalizacja ma niejedno oblicze. Najczęściej zaczyna się od kolorystyki. Firmy oferujące sofy na zamówienie oferują ogromną ilość tkanin o różnych kolorach i deseniach do wyboru. Warto korzystać z usług firm, które wysyłają próbki wybranych tkanin do domu, aby wcześniej zobaczyć na własne oczy dany materiał. Sam rodzaj tkaniny również jest ważny. W tym wypadku można wybierać pomiędzy popularnymi opcjami, ale też zdecydować się na mniej powszechne materiały. Na przykład właściciele kotów mogą postawić na tkaniny, z których łatwiej usuwa się sierść i które są odporniejsze na zadrapania. Możliwość personalizacji to również szansa na dostosowanie mebla ściśle do własnych potrzeb i preferencji. Firmy zajmujące się tworzeniem sofy na wymiar oferują na przykład wybór regulowanych podłokietników, montaż ruchomych zagłówków czy nawet umieszczenia w sofie wysuwanej szafki na aktualnie czytane książki, pilot do telewizora czy inne drobiazgi.

Dodaj komentarz