Rolety rzymskie – jak wybrać odpowiednią osłonę na okno?

Wybór odpowiedniej osłony na okno nie zawsze jest oczywisty. Z jednej strony chcemy, aby to, co w nim zawiesimy podnosiło walory aranżacyjne wnętrza – z drugiej pragniemy, aby osłona była jak najbardziej funkcjonalna. Na szczęście cechy te spełniają rolety rzymskie, które w ostatnim czasie stały się aranżacyjnym hitem odpowiednim dla różnych wnętrz.

Co sprawia, że rolety rzymskie są tak popularne? Co takiego szczególnego wyróżnia roletę rzymską? I czy rzeczywiście sprawdzą się w różnych wnętrzach? Odpowiedni na te pytania znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy!

Idealna roleta powinna zostać dopasowana do Twoich potrzeb!

Aby zapewnić sobie więcej prywatności i chronić oczy przed nadmiernym słońcem w oknie wieszamy rolety. Roleta, rolecie jednak nie równa – poszczególne rodzaje w mniejszym lub większym stopniu spełniają nasze potrzeby. Jeśli więc zależy Ci na praktycznej i maksymalnie funkcjonalnej osłonie okiennej, to warto wybrać roletę rzymską.  

Wyróżnia ją elegancki wygląd, który jest zasługą sposobu szycia rolety. Przepiękne kaskady fałd materiału przywodzą na myśl arystokratyczne wnętrza. Natomiast możliwość wyboru tkaniny m.in. pod względem stopnia przepuszczalności światła sprawia, że roleta idealnie nada się do każdego pomieszczenia. Z jednej strony może zapewnić idealny mrok w sypialni, dzięki czemu podniesie jakość snu, a z drugiej strony nada się do pomieszczenia, w którym chcemy tylko odrobinę ograniczyć naturalne światło. Z tego powodu rolety rzymskie sprawdzają się także w salonie, pokoju gościnnym, gabinecie, kuchni, a nawet łazience. 

Na czym polega praktyczność rolet rzymskich? 

Wcale nie mniejsze znaczenie ma sposób montażu. Rolety rzymskie możemy zawieszać na ścianie lub suficie (jest to montaż inwazyjny, który wymaga wywiercenia otworów) lub na ramie okna (montaż bezinwazyjny). Jeżeli natomiast chodzi o dbanie o mechanizm rolety, to nie wymaga on szczególnej konserwacji.

Co ciekawe, w przypadku zabrudzenia tkaniny rolety – możemy ją łatwo zdemontować, usunąć usztywniające elementy i wyprać osłonę w pralce albo wymienić tkaninę na nową. Jest to zatem praktyczna roleta, którą warto zawiesić w domu lub mieszkaniu. Wpływ ma praktyczność, ma możliwość konfiguracji poszczególnych parametrów zamawianej rolety.

Popularność rolet rzymskich wynika z wszechstronnej konfiguracji parametrów osłony!

Wpływ na popularność rolety rzymskiej ma także możliwość konfiguracji parametrów osłony. Możemy zamówić roletę na niewymiarowe okno, a przy tym zadecydować m.in. o:

  • rodzaju użytej tkaniny oraz jej kolorze;
  • modelu szycia;
  • stopniu przepuszczalności światła;
  • mechanizmie sterowania;
  • sposobie montażu.

Na zamówioną roletę nie trzeba przy tym wcale aż tak długo czekać. Realizacja zamówienia np. przez e-rzymkie.pl zajmuje około 10 dni. Naszym zdaniem jest to dobra opcja, ponieważ możemy samodzielnie zadecydować o tym, jak ma wyglądać roleta. Dzięki temu osłona będzie wyjątkowa i dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb, a także stylu pomieszczenia, w którym zostanie powieszona.

Dodaj komentarz