Oprawa przemysłowa LED wszystkich zastosowań

Oprawa przemysłowa LED wszystkich zastosowań

Oprawy przemysłowe LED kilkakrotnie zmniejszają zużycie energii w porównaniu z lampami wyładowczymi i żarowymi. Oświetlenie przemysłowe LED jest najbardziej odpowiednim rozwiązaniem dla zakładów produkcyjnych o dużej powierzchni roboczej, potrzebujących wysokiej jakości oświetlenia wielkoskalowego, a także zakładów produkcyjnych z całodobową pracą zmianową. Zastosowanie oświetlenia przemysłowego LED w takich warunkach jest najbardziej odpowiednie i daje maksymalną oszczędność energii.

Przeznaczenie i zastosowanie lamp przemysłowych LED

Oprawy produkcyjne są przystosowane do pracy w trudnych warunkach (wysokie temperatury i wilgotność, agresywne środowisko).

Oprawy przemysłowe LED są najlepszym rozwiązaniem do oświetlania zakładów montażowych z dużą ilością pracy wzrokowej pracowników, gdzie wymagany jest wysoki poziom oświetlenia i jakość światła. Oprawy LED posiadają komfortowe spektrum światła, a diody LED praktycznie nie posiadają pulsacji światła, jak w lampach wyładowczych, która jest tak szkodliwa dla ludzkiego oka, przyczynia się do zmęczenia i rozdrażnienia pracowników, a w konsekwencji do spadku wydajności pracy.

Lampy przemysłowe produkowane posiadają uchwyty montażowe do mocowania na powierzchniach poziomych i pionowych lub podwieszane na linkach, zabezpieczoną uchylną obudowę, niezawodny sterownik.

Cechy oświetlenia przemysłowego

Specjalistyczne systemy oświetlenia przemysłowego znajdują zastosowanie w warsztatach, na zewnętrznych placach produkcyjnych i budowlanych, w magazynach, gospodarstwach rolnych (chlewnie, obory, itp.).

Projektowanie i instalacja systemów oświetleniowych w obiektach o trudnych warunkach pracy powinny być traktowane ze szczególną uwagą. Oprawy muszą być zgodne z krajowymi przepisami i normami. Wysokiej jakości urządzenia zapewniają niezbędne oświetlenie, które nie ma negatywnego wpływu na ludzki wzrok. Tylko prawidłowo dobrane oprawy oświetleniowe do pomieszczeń przemysłowych mogą zapewnić bezpieczeństwo personelu, komfortowe warunki pracy, zminimalizować zużycie energii, a w niektórych przypadkach zwiększyć wydajność pracy i jakość wytwarzanych produktów.

Korzyści płynące z zastosowania systemów oświetlenia przemysłowego LED

W celu zwiększenia efektywności energetycznej produkcji zalecamy stosowanie systemów oświetleniowych LED o wysokiej skuteczności świetlnej. Skuteczność świetlna produkowanych przez nas nowoczesnych opraw wynosi do 160 lm/W. Pozwala to na oszczędność energii nawet do 50% w porównaniu z tradycyjnymi źródłami światła.

Tak więc w środowisku przemysłowym oprawy LED wykazują największe oszczędności, gdy zastępują oprawy z lampami rtęciowymi o mocy 700 lub 1000 W.

Dodaj komentarz