Naklejki na podstopnice i schody – aranżacja przestrzeni

Schody to jeden z najważniejszych elementów w każdym domu. Łączą poszczególne kondygnacje budynku, umożliwiając komfortowe poruszanie się po całej jego powierzchni. Nie jest to jednak ich jedyne zadanie. Coraz częściej pełnią także funkcję dekoracyjną, a dzięki sprytnie ukrytym schowkom lub szufladom – praktyczną.

Schody to obecnie coś więcej niż tylko stopnie prowadzące do góry

Ustalmy sobie jedno: schody schodom nie są równe. Współczesne rozwiązania architektoniczne potrafią przemienić je w wyjątkowy element dekoracyjny, który może stać się najważniejszy w całym domu. Różne rodzaje konstrukcji, czy użytego materiału to nie jedyny sposób na uatrakcyjnienie przejścia pomiędzy kondygnacjami.

Aranżacja schodów w nowoczesnym domu może obejmować tworzenie ukrytych schowków pod wybranymi stopniami. W tym przypadku są to dość głębokie szuflady na buty czy inne rzeczy, a nawet półki na książki. Ich przeciwieństwem są na pozór delikatne i bardzo lekkie schody, które wyglądają, jakby po prostu unosiły się w powietrzu, albo zostały uczepione na cienkich linkach. Dobór odpowiednio dopasowanych schodów zależy przede wszystkim od danego wnętrza.

Naklejki na podstopnice i schody odmienią tradycyjne stopnie!

W przypadku budowy nowego domu, bez obaw możemy pozwolić sobie na aranżacyjne szaleństwo dla schodów wewnętrznych. Sytuacja nieco bardziej się komplikuje, gdy chcemy odmienić wygląd schodów w domu, w którym mieszkamy już od dłuższego czasu.

Wydawać by się mogło, że w tej kwestii niezbyt wiele możemy zdziałać – a jedyne co nam pozostaje to malowanie lub ewentualna wymiana niektórych schodowych elementów. Warto jednak zainteresować się nieco bardziej niecodziennym rozwiązaniem. Naklejki na podstopnice i schody to wkraczający modowy hit, który pozwala odmienić przestarzałe schody i stworzyć z nich miejsce przykuwające uwagę.

Dlaczego warto zdecydować się na naklejki na schodach?

Naklejki na stopnie można znaleźć zarówno w stonowanych i jednolitych wzorach, jak i również w nieco bardziej abstrakcyjnych. W przypadku ciemnych schodów ozdoba na podstopnice będzie skutecznie rozjaśniać mrok. Natomiast dla jasnych schodów, przyciemni zbyt jasne wnętrze, nadając stonowanego kontrastu. Przemyślane wykorzystanie ich we wnętrzu domu pozwala odświeżyć design pomieszczenia i nadać mu wyjątkowości.

Zaletą  rozwiązania jest także kwestia montażu naklejek. Wystarczy dokładnie oczyścić powierzchnię, na której ma znaleźć się ozdoba i umieścić ją pod stopniami. Warto tutaj pamiętać o dokładnym usunięciu lakieru ze schodów oraz innych nabłyszczających preparatów, przez które naklejka na podstopnice nie będzie trzymać się tak, jak powinna.

Dodaj komentarz