Jaki narożnik do salonu?

Kolor, obicie, rozmiar, a może fason? Czym kierować się  przy wyborze narożnika do salonu? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Z całą pewnością narożnik musi pasować wymiarowo, ale bardzo ważny jest także design mebla, oraz to czy jest prawo, czy lewostronny. Odpowiednio dobrany narożnik będzie centrum salonu. Jest to idealny mebel do odpoczynku, przyjmowania gości, a w razie potrzeby także spania. Jak wybrać narożnik do salonu? Zobacz, na co zwrócić uwagę. 

Narożnik do salonu – prawo czy lewostronny? 

Wbrew pozorom wybór narożnika https://ifm-meble.com/meble/narozniki/ ma znaczenie. Mimo że meble można ustawić w różnych konfiguracjach, zmniejszać je lub powiększać, to ważne jest to, czy narożnik jest lewo, czy prawostronny, O co dokładnie chodzi? Jeśli chcemy ustawić narożnik w rogu, to w zależności od strony pokoju, musimy wybrać odpowiedni model narożnika. Jak rozpoznać, czy narożnik jest prawo, czy lewostronny? Zadanie jest wyjątkowo proste. Stań naprzeciwko mebla i oceń, które siedzisko jest dłuższe, a które krótsze. Jeśli krótsze siedzisko znajduje się po lewej stronie, to narożnik jest lewostronny. I analogicznie w drugim przypadku. Jeśli krótsze siedzisko znajduje się po prawej stronie, to narożnik jest prawostronny. 

Narożnik do salonu z funkcją spania – czy warto? 

Salon jest centrum każdego mieszkania. W nim z kolei króluje sofa, lub właśnie narożnik. Ten mebel jest nieodłącznym elementem każdej salonowej aranżacji. To na kanapie odpoczywamy, spędzamy czas z rodziną, czy przyjmujemy gości. Dlatego narożnik powinien zapewniać wystarczającą ilość miejsca. Jednak nie każdy z nas jest szczęśliwym posiadaczem przestronnego salonu. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest narożnik z funkcją spania, który w razie potrzeby możemy rozłożyć. Dzięki temu na co dzień narożnik nie zajmuje wiele miejsca. Natomiast, kiedy najdzie potrzeba przenocowania kogoś, lub po prostu będziemy mieli ochotę spędzić wieczór na kanapie, to narożnik może zmienić się w dodatkowe miejsce do spania. 

Narożnik do salonu z funkcją spania sprawdzi się także w większych pomieszczeniach. Jeśli na przykład nie mamy pokoju gościnnego, to tego typu mebel jest wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem. Narożniki do salonu z funkcją spania są zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Jest to dobry wybór do każdego pokoju dziennego. 

Stylowe narożniki do każdego wnętrza 

Nie da się jednak zaprzeczyć, że przy wyborze narożnika do salonu kierujemy się także wyglądem mebla. Narożnik powinien być estetyczny, elegancki i jeśli nie chcemy, żeby się nam znudził, to ponadczasowy. Wybierając narożnik do salonu z Internetowej Fabryki Mebli, zyskujesz dostęp do szerokiej oferty stylowych i wysokiej jakości narożników. Dzięki temu rozwiązaniu każdy może znaleźć wymarzony narożnik do salonu. 

Dodaj komentarz