Gdzie wybrać pierwsze mieszkanie? Wrocław i rynek nieruchomości

Stolica Dolnego Śląska to bez wątpienia jeden z najchętniej wybieranych przez studentów i specjalistów miast do życia. Duża liczba uczelni wyższych czy placówek wiodących przedsiębiorstw sprawia, że od wielu lat nie brakuje osób, które rozważają tam inwestycję w swoje pierwsze mieszkanie. Wrocław jest miastem, w którym nie brak zróżnicowanych propozycji z rynku pierwotnego. W jakiej okolicy należy szukać swojego wymarzonego lokum, aby jak najlepiej spełniało nasze potrzeby?

Rodzinne, niedrogie mieszkanie? Wrocław wybiera Zakrzów

Przeprowadzane ankiety pokazują, że największą popularnością wśród osób kupujących mieszkanie cieszą się lokale o powierzchni ok. 40 m2. Metraż ten cechuje się również dużą popularnością wśród osób wynajmujących – zarówno singli, jak i par. Jednakże, lokale składające się z jednego bądź dwóch pokojów nie są pierwszym wyborem m.in. młodych rodzin z dziećmi. W poszukiwaniu lokali oferujących atrakcyjny metraż w przystępnej cenie, kupujący coraz chętniej zwracają swoją uwagę w stronę osiedli znajdujących się na peryferiach Wrocławia, takich jak Zakrzów.

Dlaczego warto zainwestować w tego typu mieszkanie? Wrocław i jego dzielnice peryferyjne stanowią bardzo interesujący wybór dla osób szukających lokali o relatywnie dużym metrażu przy niższych cenach. Co więcej, miejsca takie jak Zakrzów stanowią doskonały wybór dla osób ceniących sobie możliwość ucieczki od miejskiego zgiełku. Jedną z inwestycji spełniających powyższe kryteria jest osiedle Nova Stoczniova, składające się z mieszkań o metrażach od 48 do 86 m2.

Zamieszkaj w centrum stolicy Dolnego Śląska

Apartamenty osadzone na peryferiach miasta to propozycja dla osób, które nie przykładają najwyższej wagi do regularnego korzystania z uroków miejskiego życia. Entuzjaści niepowtarzalnej aury Wrocławia chętniej przyglądają się mieszkaniom wybudowanym w sąsiedztwie najważniejszych arterii miasta – miasto to posiada dziesiątki linii tramwajowych i autobusowych (w tym linii nocnych), dzięki którym bez trudu i licznych przesiadek można dostać się w nawet odległe zakątki miasta.

Wśród okolic cieszących się największym powodzeniem warto wyróżnić m.in. sąsiedztwo ulicy Legnickiej – jednej z najważniejszych ulic miasta, skupiającej wiele linii komunikacji miejskiej, punktów usługowych czy biurowców. W bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego Magnolia Park znajduje się Pixel House – budynek pełen nowoczesnych mieszkań w zróżnicowanych metrażach, wynoszących od 36 do 65m2. To inwestycja, która umożliwia swoim mieszkańcom na czerpanie pełnymi garściami z niepowtarzalnej aury Wrocławia.

Planujesz kupić mieszkanie? Wrocław stawia na Mój Dom

Zastanawiasz się, gdzie szukać swoich wymarzonych czterech kątów w stolicy Dolnego Śląska? Nie jesteś pewien, który z działających na terenie Wrocławia deweloperów najlepiej spełni Twoje oczekiwania? Zapoznaj się z aktualną ofertą firmy Mój Dom – doświadczonej marki, która na przestrzeni lat zrealizowała we Wrocławiu ponad 25 inwestycji.

Wejdź na stronę dewelopera lub odwiedź siedzibę firmy:
Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Mieszkaniowego “MÓJ DOM” S.A.

Arkady Wrocławskie, sekretariat: VIII piętro

  1. Powstańców Śląskich 2-4, Wrocław

Przekonaj się, że Twoje wymarzone mieszkanie znajduje się bliżej, niż myślisz.

Dodaj komentarz