Funkcjonalna i elegancka łazienka – czy to możliwe?

Funkcjonalna i elegancka łazienka – czy to możliwe?

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, w których przebywamy najrzadziej w swoim domu. Nie oznacza to jednak, że podczas urządzania domu powinniśmy ja pomijać, tłumacząc się tym, że i tak za często jej nie widzimy. Jest to w końcu miejsce niezbędne w każdym domu, dlatego powinniśmy poświęcić mu trochę uwagi i urządzić w sposób elegancki oraz funkcjonalny. Jednak czy połączenie tych dwóch cech w łazience jest możliwe? Zobacz jak połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyć idealną łazienkę, w której wszyscy domownicy będą miło spędzać czas.

Akcesoria do łazienki – funkcjonalne czy ładne?

W łazience nie brakuje drobnych akcesoriów, których używamy na co dzień. Jest to mydelniczka, dozownik na mydło, uchwyt na ręczniki i papier czy też kubek na szczoteczki do zębów. Warto, aby wszystkie te przedmioty wyglądały podobnie. Wybierając koszyki, haczyki, kubki i inne przedmioty w różnych stylach i kolorach otrzymasz miszmasz, który nie ma za wiele wspólnego z elegancją. Niewątpliwą zaletą takich rzeczy jest to, że nie są drogie, dlatego można sobie pozwolić na to, aby co jakiś czas je zmieniać. W taki prosty sposób możesz stworzyć estetyczne, a jednocześnie funkcjonalne miejsce. Dobrym pomysłem jest zakup dodatków do łazienki w takim samym stylu i kolorze. Uzyskasz dzięki temu spójne wnętrze.

Wyposażenie łazienkowe

Prócz dekoracji i drobnych akcesoriów w łazience powinno znaleźć się też podstawowe wyposażenie. Umywalka, toaleta, prysznic, wanna i szafki prócz swojej funkcjonalnej roli mogą być także elementem dekoracyjnym. Oczywiści w tym przypadku w pierwszej kolejności należy postawić na funkcjonalność. Jeśli jednak masz już do wyboru kilka modeli funkcjonalnego wyposażenia, to zwróć uwagę na ich wygląd. Tak jak w przypadku dodatków postaraj się, aby wszystko było ze sobą możliwe spójne. Nóżki wanny, czy uchwyty do szafek łazienkowych mogą stanowić element dekoracyjny, który możesz dopasować do stylu swojej łazienki.

Funkcjonalność wcale nie wyklucza elegancji i w dzisiejszych czasach w łatwy sposób możesz połączyć ze sobą te dwa elementy. Wystarczy poświęcić chwilę czasu na dobór odpowiedniego wyposażenia oraz akcesoriów łazienkowych. Zaplanuj, jak ma wyglądać to pomieszczenie, jeszcze przed generalnym remontem. Możesz też poprosić o pomoc architekta wnętrz, który wykona wizualizację Twojej łazienki. Widząc projekt, łatwiej będzie Ci wprowadzać zmiany i dopasowywać do siebie poszczególne elementy wyposażenia i dekoracji.

Dodaj komentarz