Remont łazienki – co warto wiedzieć przed jego rozpoczęciem?

Remont łazienki – co warto wiedzieć przed jego rozpoczęciem?

Remont łazienki to w większości przypadków nie lada wyzwanie. Trzeba przyznać, że zazwyczaj pochłania on sporo czasu oraz pieniędzy dlatego tak chętnie go przekładamy. Jeśli jednak przyszła już ostateczna pora na to, aby go wykonać, to warto się do tego wcześniej przygotować. Zobacz, co warto wiedzieć przed rozpoczęciem remontu łazienki.

Wymyślne wzory i materiały

Trendy wnętrzarskie bardzo szybko się zmieniają i warto o tym pamiętać, zanim zaczniesz remont swojej łazienki. Jest to pomieszczenie, którego nie remontujemy tak często, jak innych miejsc w domu dlatego dobór płytek i wyposażenia powinien być przemyślany. Lepiej nie ryzykować z „hitami sezonów” tylko stawiać na klasykę i ponadczasowe wzornictwo. Zamiast wybierać wyraziste kolory, które akurat są modne w danej chwili postaw na neutralne barwy, które zawsze dobrze się sprawdzą. Być może teraz wydaje Ci się, że mozaika z pomarańczowo-zielonych kafli wygląda doskonale, ponieważ widzisz ją w każdym magazynie. Uwierz jednak, że za kilka lat, a nawet miesięcy będziesz mógł żałować tej decyzji, ponieważ nie będzie to wyglądało najlepiej, a nie opłaca się przeprowadzać kolejnego remontu.

Stonowane kolory płytek np. szare bądź kremowe możesz ożywić za pomocą dodatków. Pamiętaj, że dekoracje jest łatwiej i taniej zmienić niż wszystkie kafelki dlatego lepiej, aby stanowiły one jedynie tło, a nie główny punkt dekoracyjny łazienki. Podłogi powinny możliwe jak najbardziej pasować do ścian. Mogą to być kafle imitujące drewno lub tradycyjne w jednym odcieniu. Twój gust i moda zmienia się z biegiem czasu i jest to coś, co powinieneś brać pod uwagę, urządzając łazienkę.

Remonty kanalizacji i instalacji wodnych

Jeśli mieszkasz w starszym bloku lub kamienicy, to konieczny może okazać się remont instalacji wodnej i kanalizacyjnej. To dość pracochłonna i głośna praca, do której najlepiej jest wezwać specjalistów. Podczas remontu łazienki najważniejszy jest nie jej wygląd a funkcjonalność. Nawet najpiękniejsze dekoracje i kafelki nie zdadzą egzaminu, jeśli w tym pomieszczeniu znajduje się stara instalacja, która w każdej chwili może się całkowicie zepsuć. Jeśli chcesz, aby toaleta lub prysznic znalazły się w innym miejscu, to konieczne może być też przenoszenie ciągów kanalizacyjnych. Dzięki temu łazienka będzie bardziej funkcjonalna, ale integracja w układ hydrauliczny nie należy do najtańszych i wiąże się z wieloetapową pracą. Jest to jednak konieczne, jeśli chcesz, aby Twoja łazienka była nie tylko ładna, ale także w pełni funkcjonalna.

Dodaj komentarz