Farby z mieszalnika – jaką mają przewagę nad gotowymi produktami?

Jeszcze kilka lat temu wizyta w sklepie branży budowlanej przyprawiała nas o zachwyt związany z szerokim wyborem asortymentu. Tyczyło się to przede wszystkim farb, dostępnych w wielu kolorach o niebagatelnych nazwach. Okazuje się jednak, że obecnie nie zawsze spełniają one nasze oczekiwania. Producenci proponują zyskujące coraz większą popularność rozwiązanie, czyli farby z mieszalnika.

Czym są i jak powstają farby z mieszalnika?

Farby z mieszalnika powstają na skonkretyzowane życzenie klienta. Warto zainteresować się nimi zwłaszcza w sytuacji, w której odcienie farb dostępne w sklepach stacjonarnych nie pokrywają się w pełni z naszą wizją salonu lub jakiegokolwiek innego pomieszczenia.

Mieszalnik to urządzenie, które można zakupić i samodzielnie zająć się produkcją wymarzonej farby. Niewiele osób decyduje się jednak na to rozwiązanie. I słusznie, ponieważ jej wytworzenie nie jest prostym zadaniem. Lepiej zaufać profesjonalistom, którzy posługując się wzornikami kolorów (takimi jak uznany NCS, czyli Natural Color System lub konkretne palety producentów, np. Kabe) oddadzą w nasze ręce produkt wysokiej jakości, odpowiadający naszym potrzebom i pomysłom.

Zalety farb z mieszalnika

Dla niektórych osób planujących remont to rozwiązanie może wydawać się zbyt skomplikowane. Jeśli jednak mamy pomysł i chwilę czasu, warto zaufać producentom i zaskoczyć gości kolorem ścian innym niż wszystkie. Co sprawia, że farby z mieszalnika są wyjątkowym produktem?

  • Dostępna paleta barw; użycie mieszalnika sprawia, że twoje możliwości wyboru koloru są właściwie nieograniczone, w przeciwieństwie do gotowego asortymentu stacjonarnych sklepów budowlanych.
  • Funkcjonalność i możliwość wyboru; w zależności od tego, jakiej emulsji potrzebujesz, specjaliści stworzą dla ciebie farbę do przemalowania ściany lub metalowych elementów. Możesz też zwrócić się do nich o pomoc, jeśli malowanie ścian masz już za sobą i chciałbyś dopasować barwę grzejnika lub półki idealnie do tej, która pokrywa fasady. Co więcej, odpowiednia baza pozwoli na stworzenie produktu odpowiedniego dla alergików.
  • Ilość; produkty możesz zamówić w niestandardowej objętości. Sam zdecyduj, w zależności od tego, ile farby potrzebujesz.
  • Jakość; produkt przygotowywany jest specjalnie na twoje zamówienie z niezwykłą starannością. Ten typ farb oferowany jest przez najbardziej cenionych producentów, takich jak fińska firma Tikkurila czy szwedzki Beckers.

O czym warto pamiętać, decydując się na farby z mieszalnika?

Opisywane produkty mają niewiele wad. Są nieco droższe od tradycyjnych, gotowych farb. Jednak planując remont, warto uwzględnić wydatki z choćby niewielkim zapasem, aby cieszyć się trwałością na lata. Należy także pamiętać o dokładnym zapisaniu wybranego przez nas odcienia. Taka notatka przyda nam się, jeśli w przyszłości będziemy chcieli dopasować do ścian kolor innych elementów, wykonać niewielkie poprawki lub po prostu polecić barwę zachwyconym znajomym. Korzyści z zakupu spersonalizowanego produktu zdecydowanie są warte swoich pieniędzy. Docenimy go jeszcze bardziej, siedząc w przemalowanym według naszej wizji wnętrzu.

Dodaj komentarz