Twoje miejsce, twój azyl – jak najlepiej budować nastrój w swoim domu?

Twoje miejsce, twój azyl – jak najlepiej budować nastrój w swoim domu?

Zarówno twój dom jak i ogród to miejsce, gdzie musisz czuć się jak u siebie. To musi być twój azyl, który nie tylko pozwoli ci na relaks i odpoczynek, ale również podczas innych zajęć pozwoli ci czuć się komfortowo w swojej własnej przestrzeni.

Co zrobić, aby czuć się jak u siebie w domu?

Po pierwsze zadbaj o kolory ścian. Idealne tło to podstawa do dalszej aranżacji. Tylko od Ciebie zależy, jaki to będzie kolor. Pozwól sobie na odrobinę ekspresji tam, gdzie przebywasz najczęściej, na przykład w swojej sypialni. Co powiesz na subtelny odcień błękitu albo na szmaragdową zieleń? Gdy już podejmiesz tę decyzję, pomyśl o rodzaju stylizacji, którą wybierzesz. Klasycznie, minimalistycznie, a może rustykalnie? Pamiętaj, że to ma być naprawdę twoje wnętrze, twój azyl, w którym masz czuć się dobrze.

Dodatki to esencja nastroju

Jak najlepiej budować nastrój w swoim domu?

Wprowadzając odpowiednie stylistycznie dodatki. Wybrałeś już styl, w którym czujesz się najlepiej, a zatem pomyśl nad tym, czy w twoich oknach będą wisiały zasłony, a może jednak rolety dzień-noc? Czy na parapetach postawisz sukulenty, a może parapet będzie miejscem, gdzie na słońcu będzie wygrzewał się twój kot? Niezależnie od stylizacji niezawodnym sposobem na dodanie wnętrzu indywidualnego charakteru są obrazy, fototapety oraz zdjęcia. To one głównie nadają miejscu intymności i przyjaznego charakteru. Nie zapominaj jednak o oświetleniu, które wieczorową porą będzie budowało twój nastrój. Ledy, klasyczne żyrandole a może lampa w stylu skandi? Dobrze przemyśl ten zakup.

Wyjdź z domu na taras

Taras to kolejne miejsce, gdzie masz czuć się komfortowo, po prostu jak u siebie. Płytki imitujące drewno czy autentyczne bele drewna tworzące przejście ku zielonej przestrzeni twojego azylu? Pomyśl, jakie meble będą dla ciebie najlepsze. Tapicerowane, wykonane z rattanu a może wiklinowe? Idealnym pogodzeniem zamiłowania do natury oraz praktyczności są meble z technorattanu – jednak upewnij się, czy nazbyt nie obciążą twojej kieszeni! Sofa, fotele, ławki – nie zapomnij o tym, że wygodne meble tarasowe to podstawa wypoczynku na łonie własnej przestrzeni zielonej.

Rośliny i dodatki

Niezależnie od tego czy do urządzenia tarasowego ogródka zatrudnisz architekta krajobrazu czy też będziesz chciał wykonać aranżację sam, zastanów się nad klimatem, który chcesz tam zbudować. Romantyczne, pnące róże przechodzące łukiem nad twoją głową, wychodzące wprost z twojego ogrodu, a może skalne kompozycje ułożone w donicach, gdzie zamieszkają sukulenty. Jeśli chcesz, aby to miejsce na długo zachowało swój klimat, musisz wziąć pod uwagę warunki, które tam panują. Cień czy raczej pełne słońce? Nie wszystkie rośliny mogą rosnąć w danym miejscu.

Na tarasie można zrobić przyjęcie

Garden party połączone z grillowaniem? Przygotuj na swoim tarasie miejsce, w którym postawisz grill lub ruszt. Zadbaj o przestrzeń dla gości, odpowiedni rozstaw mebli i osłonę przed czynnikami atmosferycznymi. W nocy zabawa nabiera tempa, dlatego przygotuj odpowiednie oświetlenie, które nie będzie kolidowało z tańczącymi i szalejącymi gośćmi. A jeśli szykujesz randkę, postaw na intymne światło lampionów oraz świece zapachowe i nastrojową muzykę.

Przejdźmy do ogrodu

Urządzasz ogród i zastanawiasz się nad jego stylizacją? A może już w pewnym stopniu zdążyłeś go przystosować do własnych potrzeb, ale wciąż coś jest nie tak? W ogrodzie, twojej własnej przestrzeni zielonej masz czuć się dobrze. To drugie po domu miejsce, gdzie masz budować swój azyl. Niezależnie od tego czy mieszkasz sam czy towarzyszy ci żona, dzieci lub pies, zapewnij sobie oraz innym komfort w poruszaniu się po ogrodzie. Kompozycje skalne, trawnik, oczko wodne – cała masa różnych rozwiązań. Lecz czym byłaby ta pięknie urządzona przestrzeń bez ławeczki czy odpowiedniego oświetlenia? Wszak w ogrodzie można sobie posiedzieć rano, ale także i wieczorem.

Dodatki do wystroju ogrodu

Gdy wybierzesz już najlepszą aranżację przestrzeni zielonej i zdecydujesz się na rozmieszczenie świateł czy ławek, pomyśl także o detalach. Ogród to tak jakby drugi dom, zatem niech wprowadzi cię w odpowiedni klimat. Jeśli masz duszę romantyka, postaw w ogrodzie kamienne figury, które sprawią, że poczujesz się jak w bajce. Jesteś osobą pogodną i wesołą? Zadbaj o wesoły akcent w postaci kolorowego krasnala lub pary żabek, które przycupnął nad oczkiem wodnym. Kręci cię metaloplastyka i masz duszę artysty? Niech w kącie ogrodu, zaraz pod pergolą z pachnącego wiciokrzewu stanie mały, stylizowany stoliczek i krzesło w podobnym stylu. Będziesz tam mogła rozkoszować się słodkim zapachem kwiatów, czytając książkę lub zwyczajnie popijając twoją ulubioną herbatę.

Przestrzeń dla dzieci

Domek na drzewie, drabinki, park linowy czy huśtawka. Zapytaj swoje pociechy o to, o czym marzą! Choć szeroka huśtawka, na której zmieści się kilka osób, będzie również świetnym miejscem do tego, żeby wspólnie z dziećmi zażyć odrobiny relaksu. Taki ogrodowy mebel, to także świetnie miejsce na relaksujący wieczór we dwoje.

Dom i ogród to twój azyl

To miejsca, gdzie masz czuć się jak u siebie. Czasem nieprzemyślane decyzje prowadzą nas do tego, że zwyczajnie czujemy się tam źle. Nieprzemyślany zakup, który psuje resztę aranżacji, lepiej wyrzucić niż męczyć się oglądając to coś co rano lub co wieczór. A jeśli ktoś sprezentuje ci niechciany prezent, lepiej postaw go w miejscu, gdzie nie będzie raził twoje oczy lub podaruj komuś, komu bardziej się przyda.

Dodaj komentarz