Sofy dwuosobowe z funkcją spania – kiedy znajdą zastosowanie?

Sofy dwuosobowe z funkcją spania – kiedy znajdą zastosowanie?

Sofa kojarzy nam się przede wszystkim z meblem, który stanowi najważniejszy element salonu. To właśnie w  tym pomieszczeniu relaksujemy się po pracy, spędzamy czas z rodziną czy też zaproszonymi gośćmi. W związku z tym zależy nam na tym, aby salon był nie tylko funkcjonalny, ale również przytulny i estetyczny. Sofy z funkcją spania mogą okazać się tym samym meblem, który w ciągu dnia służy wszystkim domownikom do odpoczynku, a nocą przekształca się w wygodne miejsce do spania. Co warto wiedzieć o tego typu meblach i kiedy znajdą one zastosowanie?

Kiedy warto zdecydować się na sofę dwuosobową z funkcją spania?

Sofa dwuosobowa z funkcją spania to idealne rozwiązanie dla par, które są pozbawione sypialni. Bardzo często zdarza się, że w małych mieszkaniach nie jest możliwe urządzenie każdego z pomieszczeń osobno, ponieważ nie pozwala na to metraż. W związku z tym popularne stały się zarówno salony wielofunkcyjne, jak i salony połączone z aneksem kuchennym. Przemyślane urządzenie wnętrz może sprawić, że będą one nie tylko dobrze się prezentować, ale też zapewnią domownikom komfort życia, mimo małej powierzchni. Sofa, która w ciągu dnia stanowi mebel użytkowany w ramach relaksu czy wspólnego spędzania czasu, w nocy może zamienić się w wygodne łóżko dla dwóch osób, a konieczność wstawiania osobnego łóżka i pozbawienia się przestrzeni znika na zawsze.

Gdzie ustawić sofę z funkcją spania?

Osoby decydujące się na sofę z funkcją spania, które będą ją rozkładały kilka razy w roku w szczególnych okolicznościach, mają pod tym względem większe pole do popisu. Sofa może stać tam, gdzie pasuje w wersji złożonej, a więc zarówno w kącie, pod dłuższą ścianą, jak i na środku średniej wielkości salonu. Jeśli jednak zakładamy, że sofa codziennie wieczorem będzie pełniła funkcję łóżka, warto dobrze przemyśleć jej ustawienie oraz położenie pozostałych mebli w salonie. Postawiona na środku sofa po rozłożeniu może okazać się zbyt wielkim elementem, aby można było swobodnie poruszać się po pomieszczeniu. W związku z tym warto postawić ją w takim miejscu, w którym będzie wygodna zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

Wygoda i estetyka

Jeszcze niedawno sofy z funkcją spania kojarzyły się nam przede wszystkim z niewygodnymi meblami, które mogły być tolerowane tylko przez studentów czy gości wpadających z wizytą na krótko. W dzisiejszych czasach produkuje się jednak sofy z funkcją spania, które z powodzeniem mogą konkurować z tradycyjnymi łóżkami. W sklepach meblowych nie brakuje wariantów, które różnią się nie tylko wzorami i walorami estetycznymi, ale również budową. Dzięki temu klienci zainteresowani zakupem dwuosobowej sofy z funkcją spania mogą dostosować mebel zarówno do swoich potrzeb i preferencji, jak i innych elementów wystroju. Tego rodzaju sofy to idealne rozwiązanie w przypadku, kiedy każdy metr jest na wagę złota, a w planach na razie nie ma urządzania osobnej sypialni. Dobrana odpowiednio sofa może stać się atrakcyjnym elementem wystroju w nowoczesnym salonie, a po rozłożeniu zamienić się w wygodne łóżko dla dwojga.

Dodaj komentarz