Grzejnik do małej łazienki – jaki wybrać

Mała łazienka często może stanowić problem podczas jej urządzania. Jednym z największych kłopotów może okazać się wybór odpowiedniego grzejnika, który ociepli pomieszczenie i jednocześnie nie zabierze zbyt wiele cennego miejsca. Zobacz jak sobie z tym poradzić i na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu grzejnika do małej łazienki.

Grzejniki łazienkowe w małej łazience – jaką moc wybrać?

Grzejniki łazienkowe w małym pomieszczeniu muszą być nie tylko wystarczająco kompaktowe, ale także wydajne. Pamiętaj o tym, że w łazience powinna być wyższa temperatura niż w innych pomieszczeniach dlatego grzejniki, które się tam znajdują, muszą mieć odpowiednią moc. Pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu kaloryfera, jest więc jego moc grzewcza. Aby dobrać ją w odpowiedni sposób, musisz wziąć pod uwagę metraż pomieszczenia, jego izolacje i funkcje, jaką ma pełnić grzejnik. Im gorzej ocieplony jest budynek, tym większa moc grzewcza będzie potrzebna do ocieplenia łazienki. Wyższe wartości będą także niezbędne, gdy grzejniki łazienkowe mają Ci również posłużyć jako suszarka na ręczniki.

Grzejnik dekoracyjny w małej łazience – czy to możliwe?

Coraz częściej grzejniki stają się integralną częścią wnętrza i mogą je ozdabiać. Jednak czy grzejniki dekoracyjne sprawdzą się w przypadku małych łazienek? Pamiętaj o tym, że kaloryfery powinny być przede wszystkim funkcjonalne i muszą mieć odpowiednią moc. Nie wyklucza to jednak tego, że mogą być dekoracyjne. Na rynku można znaleźć coraz więcej modeli grzejników dekoracyjnych, które sprawdzą się w łazience. Takie grzejniki nie tylko spełnią swoją funkcję. Czyli będą ogrzewać pomieszczenie i suszyć ręczniki, ale także nie będą odstraszać swoim wyglądem. Tradycyjne grzejniki drabinkowe mogą stać się dekoracją małej łazienki i coraz częściej zaskakują swoim wyglądem i materiałem, z którego są wykonane.

Materiał

Skoro mowa już o materiałach, z których mogą być wykonane grzejniki, to warto przyjrzeć się tym najpopularniejszym. Nowoczesne grzejniki są najczęściej wyprodukowane z aluminium lub stali nierdzewnej. W łazience zazwyczaj panuje duża wilgotność powietrza. Dlatego trzeba zadbać o to, aby materiał, z którego został wykonany kaloryfer, był odporny na korozję.

Grzejniki aluminiowe są lekkie, łatwe w montażu i szybko się nagrzewają, dzięki czemu szybko ogrzeją małą łazienkę. Trzeba jednak pamiętać, że równie szybko stygną, ale nie powinno to być problemem akurat w przypadku łazienki. Grzejniki ze stali nierdzewnej nagrzewają się nieco wolniej. Jednak jeśli zależy Ci na tym, aby po zakręceniu kaloryfera, temperatura utrzymywała się w pomieszczeniu jeszcze przez jakiś czas to będą najlepszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz