Programy komputerowe w służbie hotelarstwa

Technologie informacyjne wciąż się rozwijają w tempie za którym nie wszystkie branże mogą nadążyć. Technologia obsługi gości hotelowych nie pozostaje daleko w tyle. W ciągu ostatniej dekady sektor usług hotelarskich był świadkiem uruchomienia dużej liczby programów hotelowych, menedżerów kanałów, systemów rezerwacji internetowych, systemów informacji gości oraz innych produktów oprogramowania, które zalewają rynek nowymi funkcjami.

Wielu właścicieli hoteli zapewnia, że ich obiekty są nowoczesne. Dlatego aby korzystać z najnowszej technologii, wdrażają te niezależne narzędzia programistyczne do własnego systemu. Dla hotelu system zarządzania nieruchomościami zintegrowany z menedżerem kanałów i wyszukiwarką internetową jest koniecznością, w celu zapewnienia bezproblemowego zarządzania działalnością hotelową i dystrybucji wyposażenia pomieszczeń. Zamiast wdrażać różne systemy do realizacji poszczególnych zadań, hotelarze powinni zawsze posiadać jak najmniej systemów, które jednocześnie będą ze sobą ściśle zintegrowane. Jeżeli hotele mają kilka różnych aplikacji, może dojść do komplikacji utrudniających współpracę między nimi. Niestety wiele hoteli ma różne aplikacje zainstalowane w różnych punktach czasowych oraz w różnych obszarach funkcjonalnych, co skutkuje nieskutecznością i wieloma wyzwaniami związanymi z integracją. Istnieje kilka głównych problemów, które mogą utrudnić rozwój hotelu z systemem zarządzania opartym na kilku różnych programach hotelowych.

Kontrola biznesowa w czasie rzeczywistym

Gdy systemy oprogramowania w hotelu nie są synchronizowane, zazwyczaj istnieje wiele nakładających się baz danych, raportów i pulpitów nawigacyjnych, a przeglądanie wyników biznesowych w jednym przedziale czasowym nie jest łatwe. Raporty wykazujące wydajność, dystrybucja online, marketing, usługi i rezerwacje w trybie offline są kluczowe dla zapewnienia zintegrowanego obrazu działalności hotelu. Większość hoteli nie stara się zbierać tych informacji regularnie ze względu na zbyt małą ilość czasu. W związku z tym proces podejmowania decyzji jest powolny, ponieważ hotele uzależnione są od niedokładnych informacji. Dlatego należy wybrać system zarządzania hotelem, który pozwala zintegrować wszystkie funkcje firmy hotelarskiej i wyświetla wszystkie raporty w scentralizowanym pulpicie.

Zarządzanie rezerwacjami gości

W dzisiejszych czasach nowoczesny program hotelowy pozwala na szybkie anulowanie rezerwacji oraz wprowadzanie poprawek, dzięki czemu goście mogą anulować lub zmienić swoje rezerwacje w każdym momencie. Jeśli hotel działa na systemach pochodzących od różnych dostawców, te zmiany i anulowania mogą powodować wiele niepewności i zamieszania. Jeżeli takie poprawki nie są odnotowywane przez program hotelowy, gość po przyjeździe do hotelu może usłyszeć w recepcji, że nie ma żadnych informacji na temat jego rezerwacji. Czasami hotele odbierają rezerwacje przez system, a później goście kontaktują się z hotelem i zmieniają rezerwację, co znajduje odzwierciedlenie w programach hotelowych. Jedna w przypadku innego dystrybutora, istnieje duża możliwość, że oprogramowanie dystrybucyjne nie będzie miało informacje dotyczących poprawek. Najlepszym sposobem zarządzania tymi problemami jest posiadanie zintegrowanych systemów zarządzania hotelem w celu zapewnienia synchronizacji danych między różnymi systemami.

Złożoność integracji i wyższy koszt

W przypadku różnych aplikacji pochodzących od wielu dostawców, hotele muszą zainwestować olbrzymią ilość pieniędzy, aby prawidłowo zintegrować, utrzymywać i nabywać nowe wersje tych aplikacji. Nowsze wersje zwiększają koszty utrzymania, ponieważ w celach integracji różnych wersji należy przeznaczyć znacznie więcej czasu na konfigurację. Ponadto właściciele hoteli bardzo często mają duże problemu podczas integracji między wieloma dostawcami w kwestiach związanych z obsługą. Warto wyeliminować wszystkie te kłopoty, wdrażając zintegrowany system zarządzania hotelem od jednego dostawcy lub agregatora systemu. Zestawiające różne programy hotelowe porównanie to dobry sposób, aby wyróżnić najlepsze systemy.

Programy hotelowe porównanie

W przypadku dużej konkurencji bardzo ważne jest, aby hotele oferowały wyjątkowe wrażenia gościom. Kiedy personel hotelu ma dostęp do lepszych systemów, jest w stanie poświęcić więcej czasu na powitanie i zajęcie się gośćmi. Czasem warto wybrać samodzielne produkty, jeśli pojedynczy system zarządzania hotelem nie ma pełnej funkcjonalności dla każdego modułu. W takim przypadku należy wybrać sprzedawcę systemu zarządzania hotelem, który oferuje zarówno autonomiczne rozwiązania, jak i zintegrowane systemy. W miarę potrzeby można dodawać nowe moduły. Szkolenie z obsługi wielu systemów jest trudne dla personelu hotelu i często stanowi duże utrudnienie Szkolenie zintegrowanego systemu zarządzania hotelem jest znacznie łatwiejsze.

Dodaj komentarz