Jak odpoczywać?

Polacy pracują w dużym pośpiechu

Odpoczynek wydaje się niektórym zbędnym luksusem. Chcą szybko zarobić na dom, mieszkanie, wyjazdy zagraniczne raz w roku. Tymczasem nie można żyć w ogromnym tempie i nie odczuć uszczerbku zdrowia. Pora zatem zacząć planować życie rozsądnie, a pośpiech maksymalnie ograniczyć. Nie ma to sensu, nie daje oczekiwanych efektów.

Odpoczynek po pracy to rzecz niezbędna

Planowanie dnia w stylu osiem godzin w pracy, osiem godzin odpoczynku i osiem godzin na własne sprawy ma sens. Przesiadywanie w pracy po godzinach nie sprawdza się. Daje zmęczenie i frustrację, a zmęczenie się nawarstwia. Oczywistym, jest, że każdy czasami pracuje po godzinach, ale może zdarzać się to raz kiedyś, nie może być codziennością. Lepiej pracować intensywnie przez osiem godzin, a później pojechać do domu i zająć się własnymi sprawami. Takie podejście ma sens, jest dobre. Praca po godzinach musi też być wynagradzana – jeśli firma nie płaci to powinna oddać czas wolny. Takie obowiązują zasady i tak powinno być. Nie można harować po godzinach, koniecznie trzeba znaleźć czas na relaks.

Artykuł powstał we współpracy z portalem https://viagra.edu.pl

Jak odpoczywać po pracy?

Odpoczynek po pracy powinien być przemyślany. Nie siedzenie przed telewizorem, ale inny sposób spędzania czasu – gra w piłkę z dziećmi, wypad na jogę, długi spacer w parku czy chodzenie z kijkami, tzw. nordic walking. Godzina ruchu dziennie to podstawa. Wówczas żyje się zdrowo i przyjemnie, a życie sprawia ogromną radość, daje wspaniałe możliwości. Dzisiaj Polacy potrzebują miłego spędzania wolnego czasu, ponieważ jest to sprawa godna uwagi. Muszą znaleźć czas na ruch, wysiłek fizyczny. Nawet jazda na rowerze jest znakomita. Najgorszy jest bezruch po pracy. Hobby też jest ważne – jedni majsterkują, inni gotują, jeszcze inni zajmują się wolontariatem. Takie podejście ma sens, dzięki niemu można znaleźć sens w życiu i mieć cel. Najgorsza jest praca po pracy, czyli prace zlecone. Zamiast odpoczynku jest stres, przepracowanie, a zdrowie na tym cierpi. Nie jest to bynajmniej dobre dla nikogo. Doraźne prace zlecone są zrozumiałe, natomiast praca w trybie ciągłym to nic dobrego, o tym można się przekonać. Skutki przepracowania to choroby serca, nerwice, depresje, wypalenie zawodowe. To ostatnie pojawia się po wielu latach pracy i nie daje niczego dobrego. Warto zatem zadbać o siebie i miło spędzić czas na takim relaksie, który pozwoli oderwać myśli od pracy, wspomoże serce i ukoi nerwy. Czasami nawet godzinna drzemka po pracy może być sposobem na rozładowanie napięcia.

Dodaj komentarz