Egoztyczne wakacjw w Nambii

Wycieczka do Namibii jest zawsze niesamowita! Ten kraj symbolizuje całą Afrykę jego liczne krajobrazy i różnorodność ludów i kultur.

Oprócz Kenii, Południowej Afryki i Tanzanii, tradycyjnych terenów safari, w południowej Afryce znajduje się także sucha i stosunkowo nieznana kraina o powierzchni 825 418 km2, na której żyje więcej dzikich zwierząt niż mieszkańcy! Namibia, położona na południowym zachodzie kontynentu afrykańskiego, to dzika i majestatyczna kraina, która oferuje zwiedzającym całkowitą zmianę scenerii, wciąż rzadką. Jeśli wybrałeś to miejsce, spodziewaj się odkryć niesamowite krajobrazy i szereg działań, które sprawią, że ta podróż będzie niezapomnianym wspomnieniem.

Ciekawe miejsca w Namibii

Między pustyniami zapierające dech w piersiach krajobrazy i rajskie plażeW Namibii nie brakuje atrakcji. Wśród niezbędnych elementów, które pozwolą Ci zintegrować się z podróżą, zauważmy na przykład stolicę, Windhoek, jej luterański kościół Christuskirche, jego muzeum państwowe, deptak Post Street, nie zapominając o nocnych klubach! Po oswojeniu stolicy nadejdzie czas na opuszczenie miasta kontynuuj swoją podróż w Namibii i dołącz do parków, gór i pustyń. Pustynia Kalahari w języku Tswana oznacza „wielkie pragnienie”. To rzeczywiście półpustynny region złożony głównie z czerwonawych wydm, których kolor zachwyci Cię o zachodzie słońca. Kaokoland zwany także „ziemią Himbas”, od nazwy swojego ludu – pół-nomadycznych pastorów – to terytorium położone w północno-zachodniej części Namibii. Jest na przykład pełen pięknych zielonych i dziewiczych krajobrazów Wodospady Epupa, położone na północ od Opuwo, na granicy z Angolą. Aby niczego nie umknąć, zadzwoń do Evaneos, który zorganizuje dla Ciebie indywidualną wycieczkę, w oparciu o lokalnych ekspertów.

Do zrobienia w Namibii

Podczas podróży do Namibii całkowicie zdezorientują Cię zachowane naturalne skarby, które oferuje ten kraj oraz różnorodne możliwości odkrywania ich: samodzielnie lub z przewodnikiem, a nawet, jeśli masz na to ochotę. mówi w powietrzu na pokładzie małego samolotu specjalnie poświęconego Twojemu safari. Podczas wycieczki grupowej lub indywidualnej, będziesz miał swobodę wyruszenia w przygodę według własnego uznania. Czy Cię pociąga spacery po rajskich plażach lub wędrówki po zielonych dolinach i suchych górach Waterberg Park, nigdy nie będziesz rozczarowany pięknem krajobrazów. Twoje wakacje w Namibii pozostawiają niezapomniane wrażenia i pozwolą ci przeżyć wyjątkowe przeżycia: spotkanie ze słoniami i kotami w Parku Narodowym Etosha lub w prywatnych rezerwach, praktyka surfowanie po piaszczystych wydmach, przelatuj nad tymi wydmami balonem i obserwacja fauny morskiej. Wycieczka do Namibii to idealna okazja na przeżycie prawdziwej przygody!

Kiedy jechać do Namibii?

Klimat w Namibii jest podzwrotnikowy, rok jest podzielony na trzy główne pory roku : między październikiem a grudniem odczujesz gorący i suchy okres, przerywany lekkimi deszczami. Od stycznia do kwietnia te burzowe deszcze stają się bardziej intensywne i częstsze. Wreszcie, między majem a wrześniem, Namibia wkracza w okres zimowy, a wtedy panuje mniej gorący i suchy klimat. Różnice temperatur są bardzo ważne: od 0 ° w nocy do ponad 40 ° w ciągu dnia! W każdym okresie powód podróży do tego kraju: obserwuj zwierzęta w porze suchej i obserwuj wielkie migracje w porze deszczowej. Świetnym rozwiązaniem może być także sierpniowa wycieczka do Namibii. Odkryjesz faunę w pogodne i upalne dni i przeżyjesz łagodne noce, jeszcze nie za zimno.

Informacje praktyczne

Obywatele Unii Europejskiej nie potrzebują wizy, aby podróżować do Namibii, wystarczy paszport. Środki ostrożności, które należy podjąć w odniesieniu do zdrowia, są mniej drastyczne niż w innych krajach afrykańskich dzięki bardzo suchemu klimatowi, z którego korzysta ten kraj: jedynym planowanym szczepieniem, oprócz szczepionek uniwersalnych, jest szczepionka przeciwko żółtej febrze. Nie zaniedbuj jednak podczas wakacji w Namibii: ochrony przed komarami i leczenia malarii.

Dodaj komentarz