Bratysława i jej atrakcje

Bratysława i jej atrakcje

Jest najważniejszym miastem, jakim może się pochwalić Słowacja, a wycieczki po jej terenie mogą każdemu z nas dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Bratysława to piękne zabytki, ciekawe muzea i malownicze zakątki, które z pewnością warto odwiedzić. Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę podczas zwiedzania tego miasta?

Z wizytą na zamku
Zamek w Bratysławie warto odwiedzić z kilku względów. Jest on cenną pamiątką z dawnych czasów, a w jego bryle do dziś można dostrzec sporo elementów typowych dla sztuki renesansu. Zamek ten był świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych. Wiadomo, że to właśnie w jego murach w czasach Fryderyka I Barbarossy zbierali się rycerze wyruszający na trzecią krucjatę. Dziś w zamkowych murach czeka na gości muzeum, którego zwiedzenie pozwala każdemu w ciekawy sposób poszerzyć swą wiedzę na temat Bratysławy oraz Słowacji. Innym powodem, dla którego warto zwiedzić tę budowlę, jest mieszczące się tu Muzeum Muzyki. To kolejna placówka muzealna, dzięki której wycieczki po słowackiej stolicy stają się ciekawym doświadczeniem.

Bratysława i jej muzea
Na brak ciekawych placówek muzealnym w tym mieście z pewnością nie można narzekać. Jednym z tych, które cieszą się największym zainteresowaniem, jest Muzeum Zegarów. Ciekawymi zbiorami kusi też Muzeum Rzemiosł Artystycznych oraz Muzeum Kultury Węgierskiej na Słowacji. Dla tych, którzy chcieliby poszerzyć swą wiedzę na temat wina i zasad jego produkcji, również przygotowano tu ciekawą wystawę. Można ją zobaczyć w Muzeum Wina – ciekawej placówce, która może się poszczycić dziejami sięgającymi XIX stulecia.

Bratysława i jej zabytki sakralne
W trakcie zwiedzania tego miasta, warto poświęcić nieco uwagi również tutejszym zabytkom sakralnym. Dla miłośników pięknej architektury oraz muzyki organowej idealnym celem może się stać kościół Klarysek. Drugim, bardzo ważnym zabytkiem tego typu, jest pochodząca z XIV stulecia katedra św. Marcina. W XVI – XIX wieku była ona wykorzystywana jako miejsce koronacji królów. Do dziś zachwyca swą przeszłością oraz pięknym wystrojem, w którym wyróżniają się piękne witraże w prezbiterium. Kościół trynitarski i Kościół Niebieski – oto kolejne atrakcje, którymi kusi Słowacja.

Stary ratusz, będąca pamiątką po dawnych fortyfikacjach Brama Michalska oraz Pałac Prymasowski – oto kolejne zabytki, którym podczas zwiedzania Bratysławy warto poświęcić swój czas. Kuszą one ciekawą formą, są też budowlami, które w panoramie słowackiej stolicy zajmują miejsce bardzo ważne.

Dodaj komentarz