Pielęgnacja i choroby roślin wodnych

Oczko wodne to piękna ozdoba ogrodu pod warunkiem, że będziemy o nie odpowiednio dbać. Rośliny wodne, które rosną w zbiorniku, podobnie jak wszystkie inne kwiaty również mogą zachorować lub zostać zaatakowane przez szkodniki. Kluczowa jest więc odpowiednia pielęgnacja oraz regularne doglądanie roślin w oczku wodnym. Jak pielęgnować zieleń w oczku wodnym, aby cieszyła nasze oczy pięknym wyglądem? Podpowiadamy!

Odpowiednia pielęgnacja oczka wodnego

Najważniejszą kwestią podczas dbania o wygląd oczka wodnego jest kontrolowanie wody w zbiorniku. Najpopularniejszym problemem, którego ciężko jest uniknąć, są pojawiające się w zbiorniku glony.  Powstają one, gdy woda nie jest dobrze napowietrzona, jest zanieczyszczona lub zbyt mocno nasłoneczniona. Aby woda w zbiorniku była czysta, należy regularnie wybierać glony oraz stosować preparaty, które je zniszczą.

Bardzo ważne jest to, aby stosować preparaty, które nie są szkodliwe dla zwierząt wodnych żyjących w oczku. Niektóre rośliny wodne utrudniają rozwój glonów w zbiorniku. Warto zapoznać się z tym, które gatunki mogą powstrzymać rozwój glonów, ponieważ może to znacząco ułatwić pielęgnację. Aby oczko wodne było estetyczne, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad pielęgnacyjnych.

Jak pielęgnować rośliny w oczku wodnym?

Nie zaleca się sadzenia roślin wodnych w żyznej ziemi ogrodowej. Jeśli to zrobisz, to możesz przyśpieszyć rozwój glonów w zbiorniku wodnym. Najlepiej sprawdzi się mieszanka gliny, piasku i kompostu. W internecie można znaleźć gotowe mieszanki, co znacznie ułatwia cały proces sadzenia roślin wodnych. Nawożenie roślin wodnych powinno się odbywać przy pomocy specjalnie do tego przeznaczonych nawozów. Nawozy do zwykłych roślin ogrodowych nie są odpowiednie do pielęgnacji roślin wodnych.

Rośliny wodne, które zachorowały, można uratować, używając specjalnych preparatów. W sklepie internetowym można znaleźć specjalne odżywki, które są przeznaczone do roślin wodnych. Dzięki nim możesz wyleczyć rośliny, a jednocześnie nie szkodzić zwierzętom wodnym, które zamieszkują oczko wodne.  Zastosowanie roślin natleniających https://wodne-rosliny.pl/rosliny-natleniajace sprawi, że zbiornik stanie się czystszy i zdrowszy dla innych roślin. Stosując takie rośliny jak: przęstka pospolita, osoka aloesowata czy rogatek sztywny możesz zapobiec szybkiemu rozwojowi glonów. To jeden ze sprawdzonych sposobów na to, aby dbać o zbiornik wodny i zapobiec chorobom roślin.

Zadbane i regularnie pielęgnowane oczko wodne odwdzięczy się pięknym wyglądem i wzbogaci Twój ogród.

Dodaj komentarz