Jacuzzi dmuchane – ekskluzywna atrakcja przydomowego ogrodu!

Jacuzzi dmuchane – ekskluzywna atrakcja przydomowego ogrodu!

Jacuzzi dmuchane to doskonała alternatywa dla tych osób, które od dawna marzą o posiadaniu jacuzzi na wyłączność. Wbrew pozorom dmuchany basen z hydromasażem nie jest aż tak drogi, jak może się to wydawać. W zależności od producenta, a także dodatkowych bajerów – cena jacuzzi zaczyna się od około 2 tys. złotych. Raz wydane pieniądze pozwolą Ci na nieograniczony relaks i świetną zabawę z przyjaciółmi bądź rodziną. Na tym jednak nie kończą się powody, dla których warto zdecydować się na zakup dmuchanego jacuzzi.

Praktyczny i prosty montaż

Dmuchane jacuzzi cechuje przede wszystkim mobilność i praktyczność. W przeciwieństwie do stacjonarnego jacuzzi to w wersji pompowanej możemy łatwo zabrać ze sobą w dalszą podróż lub praktycznie przechowywać poza sezonem. To dlatego, że jacuzzi dmuchane jest rozkładane niczym basen. Wystarczy nadmuchać jego ścianki, nalać wody i podłączyć je do prądu, aby cieszyć się relaksującą i masującą kąpielą w wodzie.

Pompowane jacuzzi najchętniej umieszczane jest w ogrodzie – w okolicy altany, bądź na przestronnym tarasie. Bez względu na to, gdzie zdecydujesz się w najbliższym sezonie je umieścić, powinieneś pamiętać o jednej, bardzo ważnej rzeczy. Podłoże – powinno być ono równe i stabilne. Niestety, na trawniku dość trudno o idealnie równy teren, dlatego przed rozłożeniem basenu warto umieścić pod nim specjalne maty wyrównujące powierzchnię. Gdy już uporasz się z montażem, to warto dodatkowo zabezpieczyć podłączone do jacuzzi kable przed wilgocią bądź ich przypadkowym zniszczeniem – m.in. przed kosiarką.

Dmuchane jacuzzi – czyszczenie oraz pielęgnacja

Łatwy montaż oraz mobilność dmuchanego jacuzzi to nie jedyne zalety basenu. Pompowane jacuzzi jest chętnie wybierane także ze względu na proste utrzymanie w czystości. Aby cieszyć się czystą wodą, bez konieczności całkowitego jej wylewania, basen z hydromasażem warto wyposażyć w czyszczący filtr, który podłączymy do przygotowanego w tym celu otworu w jednej ze ścian jacuzzi. Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu – raz na jakiś czas – warto dodatkowo wrzucić do wody specjalną tabletkę, czy inny płyn oczyszczający wodę.

Warto tu od razu zaznaczyć, że co jakiś czas czyszczący filtr także należy umyć z większych zanieczyszczeń. Najlepiej jest to zrobić pod bieżącą wodą pod ciśnieniem. Sama woda może okazać się niewystarczająca, dlatego do filtra także należy dokupić specjalny preparat czyszczący.

Utrzymanie dmuchanego jacuzzi w czystości nie jest zatem takie trudne, podobnie zresztą jak jego samodzielny montaż. Przede wszystkim należy pamiętać o zapewnieniu dla takiej atrakcji równej powierzchni i regularnym czyszczeniu basenu.

Dodaj komentarz