Gdzie opłaca się kupować nieruchomości

tanie nieruchomości w Europie

Jak zarabiać na nieruchomościach

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z inwestowaniem zapewne wyszukują wcześniej poradniki na temat tego, w co najbardziej opłaca się inwestować w danym roku. Już od wielu lat niezmiennie na szczycie listy znajdują się nieruchomości. Nie ma co się temu dziwić – ich wartość nieustannie rośnie, a nic nie wskazuje, aby ten stan miał się zmienić w najbliższym czasie. Jednak gdzie i w jakie nieruchomości inwestować pieniądze, żeby rzeczywiście zarobić? Jakie lokalizacje są najbardziej opłacalne?

Co jest potrzebne, aby zacząć inwestować

Oczywistym jest, że aby obracać nieruchomościami już na początku musimy mieć bardzo pokaźny kapitał, inaczej przecież nie będziemy w stanie nic zakupić, aby potem sprzedać to z zyskiem. Każdy początkujący inwestor musi oswoić się z myślą, że bez dużego ryzyka na ogół nie ma dużych pieniędzy. Najbezpieczniejsze i wymagające najmniejszego wkładu sposoby inwestowania, takie jak lokaty bankowe czy obligacje państwowe, oferują zarobek wysokości kilku procent w skali roku. Nie są to powalające sumy i dla wielu mogą być zniechęcające. Nieruchomości mają to do siebie, że potrafią połączyć bardzo dobry zarobek z zaledwie średnim ryzykiem. Jedyny haczyk to właśnie ilość kapitału, jaką trzeba mieć już na początku. Nie warto jednak wydawać swoich pieniędzy na ślepo i liczyć na to, że może jakimś cudem nam się poszczęści. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji należy przeprowadzić bardzo szczegółową analizę rynku. Przy takich kwotach pieniędzy mądre inwestowanie na rynku nieruchomości nie jest czymś, czego powinniśmy się uczyć już w trakcie. Lepiej przyswoić minimum potrzebnej wiedzy już wcześniej, aby nie rozpocząć swojej przygody z inwestowaniem od pomyłki i utraty środków.

Gdzie kupować nieruchomości

Wielu inwestorów zastanawia się nad działaniem nie tylko na terytorium naszego kraju, ale także rozszerzeniem swoich inwestycji poza jego granice. W związku z tym warto wiedzieć, gdzie są tanie nieruchomości w Europie. Raczej wielu nie zaskoczy, że jeśli chodzi o najbardziej rozwinięte państwa o najwyższych pozycjach w rankingach światowych (Niemcy, Francja, Wielka Brytania) ceny są bardzo zaporowe dla polskich kupców. Nie oznacza to jednak, że nigdzie w Europie nie da się tanio (albo przynajmniej taniej) kupić nieruchomości. Osoby tym zainteresowane powinny skupić swoją uwagę na państwach Półwyspu Iberyjskiego, a więc Portugalii i Hiszpanii. Szalejący tam od lat kryzys finansowy sprawia, że ceny tam są bardzo atrakcyjne nawet dla Polaków. Dodatkowo zainteresować się można nieruchomościami w Bułgarii i na Węgrzech.

Inwestowanie w nieruchomości nie jest tak proste, jak niektórym by się wydawało. Mimo wszystko wiedząc, gdzie są tanie nieruchomości w Europie i Polsce można w ten sposób zarobić ogromne ilości pieniędzy.

Dodaj komentarz