Jak oryginalnie udekorować sypialnię?

Jak oryginalnie udekorować sypialnię?

Nasza sypialnia jest najbardziej prywatnym skrawkiem naszego domu – poza nami mało kto ma tam dostęp, a spędzamy tam codziennie stosunkowo dużo czasu. Powinniśmy więc zadbać, aby czuć się w niej dobrze i komfortowo. Nie każdy jest jednak profesjonalnym dekoratorem wnętrz i jest w stanie samemu wpaść na pomysł, jak ją udekorować, aby osiągnąć pożądany efekt. Każdy chce w końcu stworzyć coś unikalnego, a nie tylko kopiować innych. Wobec tego jak udekorować naszą sypialnię inaczej niż większość?

Odpowiednio zagospodaruj ściany

Ściany w pokoju potrafią znacząco wpłynąć na jego odbiór, a jednak często je zaniedbujemy. Niektórym wystarczy pomalowanie ich jednym kolorem farby i powieszenie kilku zdjęć, ale jest także cała masa innych rozwiązań. Przede wszystkim nietypowy efekt możemy uzyskać korzystając z nietuzinkowych materiałów: cegieł, drewna, płytek, a nawet betonu. Jeśli te opcje z jakiegoś powodu nas nie interesują, warto zastanowić się nad kreatywną tapetą lub fototapetą (można do niej wykorzystać nawet własne zdjęcie). Nawet tradycyjną farbę można wykorzystać w kreatywny sposób, na przykład tworząc efekt ombre czy malując za jej pomocą na ścianie wzory, napisy czy cokolwiek innego, co tylko przyjdzie nam do głowy. Alternatywą jest przyklejenie na nią winylowych naklejek, które niewielkim kosztem można zakupić na przykład w Internecie.

Stwórz unikalne ozdoby

Po co wieszać na ścianę generyczny obrazek geometryczny w ramce tak jak setki innych osób, kiedy można zrobić coś całkowicie unikatowego? Warto przy tworzeniu nowych ozdób posiłkować się naszymi zainteresowaniami. Lubimy muzykę? To może warto przyczepić do ściany kilka płyt winylowych. Dla zwolenników podróżowania ciekawym rozwiązaniem może być umieszczenie w pokoju flag krajów, które się odwiedziło. Zapalony sportowiec może umieścić na ścianie (oczywiście w ramie) koszulkę ulubionego zawodnika, a fan motoryzacji – klucze francuskie i inne narzędzia. Wystarczy chwilę pomyśleć, a okaże się, że jest wiele sposobów, na które możemy się wyróżnić. Czasami ozdobą może stać się nawet to, co w pierwszej chwili nie przyszłoby nam na myśl. Taką rolę mogą spełniać grzejniki pokojowe. Nie tylko ogrzeją one nasz pokój, ale mogą także realnie wzbogacić jego wystrój. Grzejniki pokojowe występują w wielu rodzajach i wariantach – fani stylistyki retro z pewnością zainteresowani będą na przykład klasycznymi grzejnikami żeliwnymi.

Nie powinniśmy się ograniczać przy dekorowaniu sypialni. Ważne jest, aby zawrzeć w niej cząstkę swojej osobowości – powinno być widoczne, że jest to właśnie nasz pokój, a nie bezimiennej osoby z katalogu sklepu meblarskiego.

Dodaj komentarz