O czym należy pamiętać wynajmując agregat prądotwórczy?

O czym należy pamiętać wynajmując agregat prądotwórczy?

Agregaty prądotwórcze to urządzenia, które wygenerują prąd na różnego rodzaju wydarzeniach. Urządzenia sprawdzą się zwłaszcza na różnego rodzaju imprezach masowych na terenie bez stałego podłączenia prądu. Wiele firm oferuje wynajem agregatów prądotwórczych. Planując współpracę z taką firmę, trzeba rozważyć kilka podstawowych kwestii. W tym artykule opowiemy, na co zwrócić uwagę przy wynajmie agregatu prądotwórczego. W wielu sytuacjach sprawdzi się opcja wynajmu urządzenia. Możliwa jest wtedy konsultacja dotycząca mocy i rodzaju agregatu prądotwórczego.

Rodzaje zasilania

W zależności od typów urządzeń, które chcemy zasilić, wybiera się rodzaj agregatu. Musimy zatem wiedzieć, do jakich celów będziemy używać wynajętego agregatu. Wyróżnia się dwa podstawowe typy zasilania: agregaty jednofazowe (wytwarzają napięcie 230V) i agregaty trójfazowe (wytwarzają napięcie 400V). Jeśli agregatu planujemy używać w domu mieszkalnym w celu zasilenia sprzętu RTV i AGD sprawdzi się agregat jednofazowy. Do zasilenia maszyn budowlanych, sprzętu elektrycznego o dużej sile najlepszy będzie agregat trójfazowy. Agregat trójazowy na wyjście trójfazowe i jednofazowe. Sprawdzi się zatem w każdym przypadku.

Jaka moc jest potrzebna?

Bardzo ważną kwestią jest moc agregatu. Aby to ustalić, musimy ustalić jaką łączną moc mają wszystkie urządzenia, które chcemy zasilić za pomocą urządzenia. Moc agregatu powinna być przynajmniej o 20% wyższa od uzyskanego wyniku. Podczas obliczeń pamiętajmy, że wiele urządzeń pobiera więcej energii na rozruch. Może to być nawet kilkukrotnie wyższa moc. Przy wyborze agregatu trzeba zatem wziąć pod uwagę maksymalną moc urządzeń.

Czy chcemy przenosić agregat?

W wielu sytuacjach agregat będzie wymagał przeniesienia. Planując wynajem, trzeba się zatem zastanowić, czy urządzenie chcemy przenosić. Agregaty dzielą się bowiem na stacjonarne i przenośne. Modele stacjonarne sprawdzą się w przypadku awaryjnego zasilania fabryk, szpitali i innych tego typu obiektów. W przypadku food trucków i tym podobnych lepiej wypożyczyć agregat przenośny. Do przewozu urządzenia potrzebujemy bezpieczny samochód dostawczy dostosowany do norm bezpieczeństwa.

Wynajem agregatów

Zakup agregatu można rozważyć, gdy potrzebujemy dodatkowego zasilania przez cały czas. Rozwiązanie takie sprawdzi się w szpitalach, które muszą mieć awaryjne zasilanie na stałe. W większości przypadków agregaty są potrzebne do organizacji wydarzeń plenerowych. Wystarczy wtedy wypożyczenie agregatu. Wynajem agregatów w Bydgoszczy zapewni kompleksową obsługę dotyczącą wyboru rodzaju i mocy agregatu. Firma świadczy również usługi transportu wynajmowanych urządzeń. Wynajem będzie lepszym rozwiązaniem, ponieważ nie będzie niepotrzebnie zajmował miejsca w magazynie czy piwnicy. Urządzenia wymagają też regularnych przeglądów, które są dodatkowym obowiązkiem dla właściciela. Korzystając z usług wypożyczalni w Bydgoszczy mamy gwarancję najwyższej jakości nowoczesnych urządzeń przenośnych i stacjonarnych. Agregaty są dostosowane do obsługi eventów różnego rodzaju.

Dodaj komentarz