Jak ozdobić ogród? Pomysły i inspiracje

Jak ozdobić ogród? Pomysły i inspiracje

Prawdą jest, że ogród potrafi cieszyć niemal cały rok. W każdym momencie odpoczynek w takim miejscu należy do przyjemnych. Dlatego już wczesną wiosną trzeba pomyśleć o takiej aranżacji tego miejsca, żeby czerpać z niego radość cały czas. Planowanie ogrodu to nie tylko rozmieszczenie poszczególnych roślin i trawników. To również zadbanie o jego wystrój za pomocą elementów, które nadają temu miejscu niepowtarzalny wygląd. Na jakie dekoracje ogrodowe można postawić? Przede wszystkim na takie, które zaakcentują naturalne piękno tego zakątka. Najlepszym odpoczynkiem bywa leniuchowanie w pięknym miejscu.

Meble i altany

Planując aranżację ogrodu, zazwyczaj na pierwszym miejscu myśli się o ładnych i funkcjonalnych meblach. Dobrze dobrane meble ogrodowe, mogą być jego największą ozdobą. Do wyboru jest wiele form i materiałów. Dokładnie tak samo sprawa się ma z altanami. Dobrze wkomponowana altanka, nawiązująca stylem do reszty ozdób, może być największą ozdobą kącika do wypoczynku i nadać mu niepowtarzalnego nastroju.

Donice i obudowane klomby

Najlepiej, gdy doniczki nie odwracają uwagi od kwiatów. Nie mniej jednak ich charakter powinien podkreślać naturalne piękno roślin. Najlepiej, żeby stylowo były dobrane do reszty elementów w ogrodzie. Jeżeli na przykład ogrodzenie i balustrady są białe, to donice w jasnych tonach kolorystycznych, będą się dobrze prezentować.

Figurki i fontanny

 Co prawda figurki ogrodowe zyskały negatywną sławę, jednak to wszystko wyłącznie z powodu kiczowatych potworków. Tak więc figurki ogrodowe nie muszą być kolorowymi krasnalami. Mogą to być kamienne postaci zwierząt lub ptaków. Mogą być również małymi obeliskami, zgrabnie wplecionymi w stylistykę ogrodu. Wtedy świetnym pomysłem może być zamontowanie fontanny z zamkniętym obiegiem wody. W tym celu można również wykorzystać naturalne strumyki.

Poidełka, karmniki i budki dla ptaków

Tego typu ozdoby, zwłaszcza zgrane stylowo z resztą wyposażenia ogrodu, potrafią bardzo go upiększyć. Dodatkowym plusem jest obecność ptactwa, które będą chętnie korzystać z tego typu udogodnień. A kto by nie chciał wypoczywać wśród świergotu ptaków?

Nastrojowe oświetlenie

Każdy marzy o nastrojowych wieczorach w ogrodzie. Prawdziwy bajkowy nastrój można osiągnąć przy pomocy odpowiedniego oświetlenia. Niezapomnianą atmosferę tworzy się za pomocą lamp słupkowych, kinkietów a nawet całych girland żarówek. Dodatkowym plusem jest fakt, że niekoniecznie trzeba być uzależnionym od źródła elektryczności. Coraz częściej, to właśnie lampy solarne instalowane są w ogrodach. Takie urządzenia czerpią energię ze słońca a wieczorem i nocą bywają piękną ozdoba ogrodu.

Dodaj komentarz