Usługa wywozu gruzu – jak działa?

Usługa wywozu gruzu – jak działa?

Wywóz gruzu to bardzo popularna usługa, z racji na fakt, że samodzielna utylizacja tych materiałów jest problematyczna. Jednocześnie nie da się jej uniknąć, ponieważ nie możemy lub nie powinniśmy po prostu zostawić sterty gruzu poremontowego na naszej posesji.

Jeśli wcześniej nie mieliśmy z wywozem gruzu do czynienia, możemy nie wiedzieć, jak dokładnie ten proces przebiega. Warto dowiedzieć się o tym więcej przed złożeniem zamówienia na wynajem kontenera czy worków, aby mieć pewność, że nic nas nie zaskoczy. W takim razie, jak działa usługa wywozu gruzu? Ile trwa zazwyczaj jej realizacja? Doradzamy!

Krok 1. Zamów właściwy kontener

Odszukaj rzetelną firmę, która zajmuje się wynajem kontenerów do wywozu gruzu, taką jak Redskip, i złóż zamówienie. Warto zrobić to co najmniej kilka dni przed terminem, w którym chcemy, aby kontener został dostarczony. W przeciwnym razie po prostu może go dla nas zabraknąć i nie będziemy w stanie uzyskać go „od ręki”. 2-3 dni wyprzedzenia to minimum, którego warto się trzymać, a dla pełnego bezpieczeństwa warto rezerwować kontener już z 4-5 dniowym wyprzedzeniem.

W tym miejscu będziemy też musieli wybrać pojemność kontenera. Najmniejsze z nich mają pojemność około 2 metrów sześciennych, ale jest też oczywiście wiele innych, większych opcji do wyboru. Należy pamiętać, że płacimy w zależności od łącznej pojemności kontenera, a nie od tego, w jakim stopniu go wykorzystaliśmy, więc wynajęcie zbyt dużego kontenera nie będzie dla nas opłacalne finansowo. Dlatego też warto w miarę możliwości oszacować, ile mamy gruzu do wywozu przed złożeniem zamówienia.

W przypadku, kiedy nawet najmniejszy kontener o pojemności 2 metrów sześciennych jest dla nas za duży, jest pewne inne rozwiązanie, a mianowicie worki big bag na wywóz gruzu. Są one bardzo wytrzymałe i posiadają pojemność około 1 metra sześciennego, więc są doskonałe do mniejszych remontów. Nie zajmują przy tym tyle miejsca, co kontener.

Krok 2. Załaduj gruz do kontenera i zwróć go

W zależności od naszych preferencji, kontener może zostać wynajęty na kilka dni, przez które będziemy mogli bez pośpiechu załadować gruz, bądź też specjalny pojazd może zaparkować przy wskazanym adresie na około 30 minut i umożliwić załadunek w tym czasie.

W pierwszym przypadku po kilku dniach usługodawca przyjeżdża i zabiera kontener do utylizacji, więc nie musimy się przejmować tym aspektem. Ta druga opcja jest dobra, jeśli na przykład nie jesteśmy w stanie uzyskać pozwolenia na kilkudniowe przechowywanie kontenera na danym obszarze lub jest zależy nam na czasie.

Dodaj komentarz