Narożniki tapicerowane do salonu – stylistyka i kolory

Narożniki tapicerowane do salonu – stylistyka i kolory

Narożniki tapicerowane do salonu to nie tylko wygodne i funkcjonalne meble, ale także elementy stylistyczne, które nadają pomieszczeniu indywidualności. Dzięki nim łatwo przekształcić nawet najskromniejsze wnętrze, podzielić przestrzeń na strefy funkcjonalne, zorganizować dodatkowe łóżko. Narożnik to uniwersalny i praktyczny mebel, który znajdzie swoje miejsce w każdym pomieszczeniu w domu. Jednak najczęściej spotykane są narożniki tapicerowane w salonie.

Stylistyka i kolory narożników tapicerowanych do salonu

Narożniki tapicerowane doskonale pasują do każdego stylu pomieszczenia, o ile nie odstają od ogólnego wyglądu. Na przykład w minimalizmie narożnik może nadać wnętrzu skończony wygląd. W tym przypadku odpowiedni będzie lekki, niewielki narożnik.

Dla stylu high-tech najlepszy jest narożnik tapicerowany w ciemnych kolorach na tle jasnych ścian. Oczywiście, do takiego salonu lepiej wybrać narożnik, który ma elementy odpowiadające ogólnemu stylowi: metalowe nogi, prosty nadruk na tapicerce. Wszystkie meble w salonie powinny być proste i posiadać proste geometryczne kształty.

Tapicerka powinna być monotonna. Aby nadać jasności pomieszczeniu, można umieścić jasny niebieski lub czerwony narożnik tapicerowany w salonie. We wnętrzu w stylu high-tech dozwolone jest tylko jedno takie jasne miejsce. Najlepszym rozwiązaniem jest rozkładany narożnik oraz szklane stoły, półki, metalowe krzesła i fotele, które są głównymi meblami w nowoczesnym wnętrzu.

Oczywiście narożniki idealnie pasują do salonów, których wnętrze jest urządzone w stylu klasycznym. Tutaj będą odpowiednie zarówno tkaniny, jak i skórzane meble o stonowanych, dyskretnych kolorach. Takie elementy dekoracyjne jak wygięte nogi, podłokietniki będą dobrze wyglądać.

Ogólnie rzecz biorąc, można wybrać narożnik tapicerowany do salonu, aby dopasować do niego kolor lub grać na kontrastach. Należy pamiętać, że kontrastujące kolory również powinny być ze sobą w harmonii. Konieczne jest stosowanie zarówno fantazji, jak i wyczucia smaku w równym stopniu, dzięki temu narożnik stanie się główną dekoracją salonu.

Co można uzyskać dzięki narożnikowi w salonie? Narożnik przed aneksem kuchennym zamienia salon w przytulną część wypoczynkową. Narożnik z aksamitną tapicerką dodaje wnętrzu elegancji i tożsamości a we wnętrzu małego salonu pozwala stworzyć przytulną atmosferę i zapewnić dodatkowy komfort.

Wymiary narożników tapicerowanych do salonu

Prawie w każdym pomieszczeniu można wybrać model o odpowiednim rozmiarze. Różni ich długość narożnika, głębokość siedziska, wysokość pleców. Każdy dostawca mebli tapicerowanych ma własne wymiary standardowych produktów.

Duże narożniki do salonu są używane w przestronnych pokojach i z reguły dzielą przestrzeń. Nadają się dla dużych rodzin, w których jest szczególnie wielu gości. Lepiej wybrać modele, które tworzą kilka łóżek.

Małe sofy narożne są pożądane w małych mieszkaniach, gdzie często konieczne jest rozwiązanie problemu połączenia części sypialnej z częścią wypoczynkową. W przypadku standardowej sofy może nie być miejsca, ale mały narożnik w małym salonie zawsze będzie pasować. Dzięki niemu można oddzielić łóżko od reszty pomieszczenia, które od razu staje się znacznie wygodniejsze. Projekt salonu z narożnikiem nawet w tak kompaktowej wersji, wygląda oryginalnie.

Oryginalne rodzaje narożników tapicerowanych do salonu

  • Półkole. Jeśli konieczne jest ograniczenie przestrzeni za pomocą narożnika, półokrągła forma jest najwygodniejsza. Meble w kształcie półkola mogą być również wykorzystywane do dostarczania niestandardowych form przestrzeni, na przykład obszaru rekreacyjnego.
  • Dodatkowe siedzenia. Często narożnik w kształcie litery L składa się z dwóch części: dłuższej, podobnej do nieruchomej kanapy, oraz krótkiej, która może być używana osobno, jako krzesła. Takie modele można przekształcić w dwa łóżka.
  • Modułowy. Projekt salonu z narożnikiem tapicerowanym, złożonym z poszczególnych elementów, ma wiele zalet. W każdej chwili można szybko zmienić sytuację, złożyć kilka łóżek z poszczególnych części lub stworzyć jedną dużą część. Taki narożnik jest wygodny i nowoczesny, a także odpowiada najnowszym trendom w modzie meblowej którym jest wielofunkcyjność.

Dodaj komentarz