Okiennice do domu – czy warto dokonać zakupu?

Okiennice do domu – czy warto dokonać zakupu?

Okiennice do domu

Okna mogą być niezwykłą dekoracją wnętrza. Odpowiednio dobrane zasłony czy firany potrafią stworzyć niepowtarzalny klimat. Problem pojawia się w przypadku alergików i osób chorujących na astmę. Wtedy niestety trzeba zrezygnować z wszelkich materiałowych dekoracji okiennych. Poza tym nie każdy lubi dekoracje w takiej formie. Czy to oznacza, że muszą oni zostawić swoje okna “samym sobie”? Wręcz przeciwnie! Nadchodzi moda na wewnętrzne okiennice!

Okiennice nadają klasy i szyku pomieszczeniom. Sprawdzą się w tradycyjnie urządzonych mieszkaniach, jak i w nowoczesnych wnętrzach. Szeroka gama kolorystyczna sprawia, że będą wyglądać idealnie zarówno w salonie, jak i pokoju dziecięcym. Wybór zależy od osobistych preferencji klienta.

Zalety okiennic wewnętrznych

Poza aspektem wizualnym okiennice są wyjątkowo praktyczne i funkcjonalne. W upalne dni osłonią nas przed drażniącymi promieniami słonecznymi. Przy tym zachowamy odpowiedni obieg powietrza. Zimą również się sprawdzą, ponieważ pomagają w utrzymaniu stałej temperatury wewnątrz mieszkania. Okiennice dają nam poczucie prywatności nawet przy szeroko otwartych oknach. Możemy jednocześnie przewietrzyć mieszkanie i siedzieć tuż przy oknie bez obaw, że wścibski sąsiad będzie do nas zaglądał. Dzięki dobrej wentylacji okiennice świetnie sprawdzą się również w biurach. W miejscu, gdzie pracuje kilka lub kilkanaście osób szybko robi się duszno. Dzięki okiennicom można regulować intensywność światła docierającego z zewnątrz. W ciepłe dni wiąże się to również z wyższą temperaturą w pomieszczeniu. Ustawienie okiennic w odpowiedniej pozycji stwarza bardziej komfortowe warunki pracy.

Okiennice pozwalają nam również na zaciemnienie pomieszczenia, nawet w środku dnia. Dzięki temu możesz bez przeszkód urządzić seans filmowy. Światło z zewnątrz nie będzie odbijać się w ekranie telewizora. Zaciemnienie może być też bardzo przydatne w pokoju dziecięcym lub sypialni. Poranne słońce nie wybudzi cię ze snu. Jednocześnie możesz spać przy otwartym oknie i zacienionym pokoju.

A co w przypadku, kiedy przy szeroko otwartym oknie i zamkniętych okiennicach spadnie deszcz? Na szczęście nie zaszkodzi to naszej ozdobie. Okiennice wykonane z drewna, np. lipowego są dobrze zabezpieczone przed wilgocią i promieniami UV. Zmiany warunków atmosferycznych nie są im straszne. Do wyboru mamy również modele wykonane z PCV, którym wilgoć tym bardziej nie zaszkodzi.

Okiennice są łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką i cieszyć się ich pięknym wyglądem przez lata.

Dodaj komentarz