Listwy ścienne ozdobne – wykorzystaj je w swoim wnętrzu!

Listwy ścienne ozdobne – wykorzystaj je w swoim wnętrzu!

Masz wrażenie, że w Twoim wnętrzu czegoś brakuje? Czasami drobne detale potrafią całkowicie odmienić wygląd danego pomieszczenia. Listwy ścienne ozdobne to jeden ze sposobów na uzyskanie stylowego i niezwykle estetycznego efektu. Kiedy warto z nich skorzystać? Czy montaż takich listew jest trudny? Sprawdź nasz artykuł!

Listwy ścienne ozdobne – wykorzystaj je w swoim wnętrzu!

Urządzanie własnego domu czy mieszkania to niezwykle przyjemny proces, w trakcie którego możemy sami decydować, jak będą wyglądały poszczególne pomieszczenia. Do dyspozycji mamy ogromną ilość różnorodnych stylów i rozwiązań. Jednym z tych, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę, są listwy ścienne ozdobne, które w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością. Proste dekoracyjne listwy sprawiają, że wnętrze nabiera zupełnie odmiennego charakteru. Ich delikatny design pomoże Ci uzyskać elegancki i wytworny efekt. W jakich pomieszczeniach sprawdzą się one najlepiej? W jaki sposób należy je zamontować, aby były trwałe i po jakimś czasie nie odpadły? Informacje na ten temat znajdziesz w poniższym artykule. 

Gdzie najlepiej sprawdzą się listwy dekoracyjne?

Decydując się na montaż listew ozdobnych, warto najpierw ustalić, gdzie dokładnie je umieścimy. Takie elementy dekoracyjne doskonale sprawdzą się w eleganckim salonie, sypialni, a także w gabinecie. Możemy je również zastosować w korytarzu lub holu, gdzie będą przepięknie zdobić przestrzeń. Listwy ścienne możemy oczywiście zamontować według własnego gustu i potrzeb, jednak jest kilka stylów aranżacji wnętrz, w przypadku których są one szczególnie polecane. Gwarantujące wytworny wygląd listwy to idealne rozwiązanie do wnętrz utrzymanych w wytwornym stylu glamour, art deco, tradycyjnym, a także nowoczesnym z elementami klasycznymi. Będą one doskonale imitować efekt sztukaterii.

Jak wygląda montaż listew ściennych ozdobnych?

Przymocowanie listwy dekoracyjnej do ściany nie jest wcale trudnym zadaniem! Najpierw musimy ustalić dokładne miejsce, w jakim zamontujemy listwy. W tym celu warto wziąć pod uwagę wszystkie elementy, jakie znajdują się na ścianie – gniazdka, lustra, obrazy, włączniki, wiszące półki, a także oświetlenie. Następnie należy dokonać niezbędnych pomiarów, by sprawdzić, jakiej długości listwy będą nam potrzebne. Na tej podstawie możemy je odpowiednio dociąć. Jeśli listwy będą już gotowe, to możemy przejść do przygotowania ściany, czyli oczyszczenia jej, osuszenia i odtłuszczenia. Montaż następuje przy pomocy specjalnego kleju montażowego, który powinien łączyć nie tylko listwę ze ścianą, ale również końce poszczególnych listew ze sobą. Potem wystarczy już jedynie delikatnie wytrzeć nadmiar kleju.

Dodaj komentarz