Kot w domu – wasza wspólna przestrzeń

Kot w domu – wasza wspólna przestrzeń

Uwielbiasz swojego kota, ale nie wiesz, jak zorganizować waszą wspólną przestrzeń, żebyście nie wchodzili sobie w drogę, choćby podczas wypoczynku? Podam Ci kilka wskazówek, które ułatwią życie tobie oraz twojemu pupilowi.

Kot ma swoje zwyczaje

Jak powszechnie wiadomo, koty chodzą swoimi drogami, jednak, jeśli posiadasz kociaka, który nie wychodzi z domu, możesz zdziwić się, jak bardzo będzie w stanie przywiązać się do ciebie, uczestniczyć w twoich codziennych rytuałach, naśladując to, co robisz.

Bardzo prosty przykład, leżenie na twoim ulubionym fotelu czy sofie. Kotu jest wygodnie tam, gdzie jest wygodnie tobie! Aby znaleźć kompromis, możesz postawić legowisko blisko twojego fotela lub odchodząc, pozostawić na fotelu kocyk, na którym kotek będzie spał podczas twojej nieobecności. To zabezpieczy tapicerkę przed sierścią.

Drapak

Zapewne nie chcesz, żeby kot drapał twoje drewniane lub tapicerowane meble, a przecież to jeden z kocich rytuałów. Aby zabezpieczyć meble przed kocimi pazurkami możesz mu je obciąć, lub po prostu kupić matę-drapak, gdzie będzie mógł sobie ostrzyć pazury.

A jeśli twój kot lubi siedzieć wysoko na półkach i tam robi demolkę? Koniecznie zakup wysoki drapak z budkami i pułkami, które nie dość, że posłużą za miejsce do spania, to jeszcze uchronią twoje meble przed zniszczeniem.

Kot w twojej sypialni

Jako właściciel i pan swojego domu masz prawo do tego, aby nie wpuszczać kota do pewnych pomieszczeń, na ten przykład do sypialni. Ale jeśli tak bardzo kochasz swojego pupila, że nie potrafisz go wypędzić, gdy przypadkiem wślizgnie się do środka z postanowieniem, żeby przespać się na wygodnym i przestronnym łóżku swojego pana, zapewnij mu mały kącik również tam. To może być legowisko na podłodze, zawieszane na kaloryferze czy kocyk położny na parapecie.

Kot a rośliny w domu

Koty, które nie wychodzą z domu, potrzebują od czasu do czasu przegryźć kawałek czegoś zielonego, co pomoże im usunąć zalegającą w żołądku sierść. Jeśli chcesz uchronić go przed zjedzeniem czegoś, co mu zaszkodzi, możesz zakupić specjalną trawę dla kotów. Możesz ją wysiać do doniczki i postawić na parapecie jako miłą alternatywę dla obgryzanej jak dotąd paprotki.

Koniecznie kup swojemu pupilowi pastę odkłaczającą, która pewnym stopniu ochroni twoje zwierzątko przed zatruciem. A jeśli nic nie pomoże? Niestety, konieczne będzie usunięcie roślin z parapetu. Pamiętaj jednak, że możesz w domu zagospodarować jedno pomieszczenie, gdzie będą rośliny, do którego kotek nie będzie miał wstępu.

Dodaj komentarz