Jaka powinna być dobra pompa głębinowa? 

Jaka powinna być dobra pompa głębinowa? 

Zastanawiasz się co wybrać – pompę głębinową, czy przyłączenie do sieci wodociągowej? A może Twoim jedynym rozwiązaniem jest podłączenie się do własnej studni? W przypadku studni głębinowej potrzebna będzie Ci odpowiednia pompa. Jaka powinna być dobra pompa głębinowa? Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze pompy do studni głębinowej. 

Jakie zalety ma studnia głębinowa? Czy warto w nią inwestować? 

W przypadku, kiedy nie mamy możliwości podłączenia się do sieci wodociągowej, alternatywą jest wybudowanie studni głębinowej. Takie rozwiązanie ma jednak wiele zalet. Z tego względu wiele osób decyduje się na studnię, nawet jeśli mają możliwość podłączenia się do sieci. Dlaczego warto postawić na studnię głębinową? Przede wszystkim jest to znaczna oszczędność pieniędzy. Pobieranie wody z takiej studni jest darmowe. Jedyny koszt, jaki musimy ponieść, to sama budowa studni oraz energia zasilająca pompę. Jednak po przeliczeniu okazuje się, że takie rozwiązanie generuje znacznie niższe koszty niż pobieranie wody z sieci wodociągowej. 

Co więcej, w przypadku studni głębinowej nie jesteś uzależniony od wahających się cen wody. Nie musisz martwić się także przerwami w dostawie, czy spadkiem ciśnienia w sieci wodociągowej. Ponadto możesz liczyć na wodę wysokiej jakości. Warstwa wodonośna przechodzi przez kilka warstw filtracyjnych, co oczyszcza wodę z głębin i powoduje dostarczenie nam wody o bardzo dobrej jakości.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pompy głębinowej? 

Jest kilka rzeczy, które musimy wziąć pod uwagę przy wyborze pompy głębinowej. Jedną z nich jest średnica otworu studziennego. To do niej musimy dobrać wielkość oraz rodzaj pompy głębinowej. Istotną kwestią jest także moc silnika. Ten czynnik ma wpływ na wydajność pompy oraz jej trwałość. Moc silnika zawsze jest podawana przez producenta. Pompy głębinowe, które wyróżniają się wysoką jakością oraz wytrzymałością znajdziesz na przykład na sklep-watermark.pl

Przy wyborze pompy głębinowej warto także zwrócić uwagę na materiały, z których urządzenie zostało wykonane. Trwałość pompy gwarantują między innymi, stal nierdzewna, żeliwo, czy mosiądz. Takie pompy nie ulegają korozji i są wyjątkowo solidne. Na tym etapie nie możesz pominąć również wydajności pompy. Ten parametr określany jest literą Q. Od wydajności urządzenia zależy, jaką ilość wody pompa będzie w stanie wypompować w ciągu minuty. Pamiętaj, że wydajność pompy musi być dopasowana do wydajności studni. 

Dodaj komentarz