Jak zagospodarować wnękę w przedpokoju

Zagospodarowanie przedpokoju, zwłaszcza w bloku nie jest sprawą prostą. Szczególnie, że bardzo często jest to pomieszczenie niewielkie i nieustawne, a przecież chcielibyśmy zmieścić w nim nie tylko buty i okrycia wierzchnie, ale również  rozmaite sprzęty. Problemem jest jednak zwykle brak miejsca na umieszczenie w nim wszystkich niezbędnych szafek czy schowków. W najlepszej sytuacji jesteśmy wtedy, gdy w przedpokoju znajduje się wnęka, w którą możemy wkomponować szafę. Takie rozwiązanie sprawdza się idealnie, ponieważ możemy w niej schować wiele rzeczy i ukryć je za drzwiami – najlepiej przesuwnymi. Jednak nie w każdym mieszkaniu mamy taką możliwość. Istnieją takie przedpokoje, które owszem posiadają wnękę, jednak nie daje ona możliwości zabudowania jej szafą, ponieważ nie ma odpowiednich gabarytów. W tej sytuacji warto pomyśleć nad własnoręcznym zagospodarowaniem wnęki.

Możemy na przykład stworzyć ciekawą konstrukcję półek z płyt kartonowo-gipsowych. Ich wymiary i rozmieszczenie możemy dopasować dokładnie do miejsca, którym dysponujemy, np. możemy umieścić głęboką półkę nad drzwiami wejściowymi, która będzie świetnym i niewidocznym miejscem do ulokowania rozmaitych pudeł czy koszy. Ponadto, możemy dowolnie rozmieścić wieszaki, a ich długość dopasować do szerokości wnęki. Na dole, można swobodnie wydzielić szafkę na buty, bądź miejsce na tekturowe, ozdobne pudełka.

Całość możemy oświetlić umieszczając nad półeczkami punktowe halogeny. Jeśli natomiast chcielibyśmy ukryć zawartość wnęki mamy możliwość zasłonięcia jej np. przesuwanymi tkaninowymi panelami , które dodatkowo mogą być świetnym elementem dekoracyjnym. Własnoręcznie zabudowana przestrzeń z powodzeniem może zastąpić gotowe meble do przedpokoju. Zaletą tego rozwiązania jest to, że możemy dowolnie projektować i rozplanowywać dostępne w pomieszczeniu miejsce. Ścianki kartonowo-gipsowe są łatwe do wykonania i dają wiele możliwości. Nawet mały i ciasny przedpokój dzięki nim może stać się komfortowy i funkcjonalny.