Jak urządzić małą łazienkę?

Jak urządzić małą łazienkę?

Jak urządzić małą łazienkę?

Wiele osób zastanawia się jak urządzić małą łazienkę. Szukając inspiracji w katalogach często jest problem, ponieważ mała powierzchnia do udekorowania to nie lada wyzwanie. Urządzając to pomieszczenie trzeba brać pod uwagę aspekty, które sprawią, że łazienka nie tylko będzie zjawiskowo wyglądać, ale będzie także praktyczna. Jak urządzić małą łazienkę?

Jakie meble i dodatki wybrać do małej powierzchni łazienkowej?

Odpowiednio dobrane rzeczy, takie jak meble, urządzenia i dodatki pozwolą nie tylko stworzyć przyjemne pomieszczenie, ale dodatkowo są w stanie powiększyć ją optycznie. Jak tego dokonać i na co warto zwrócić uwagę?

  • kabina prysznicowa – to jest bardzo dobre i powszechne rozwiązanie do niewielkich powierzchni. Na rynku znajduje się wiele modeli, że każdy znajdzie coś dla siebie. Pod oryginalny wygląd, warto skłonić się do złotych oraz czarnych kabin prysznicowych, które są nie tylko nowoczesne, ale także oryginalne. Dla osób, które uwielbiają wannę, ale niestety umeblowanie nie pozwala na to, jest także opcja. W tej sytuacji jedną z najlepszych decyzji będzie kabina prysznicowa z głębokim brodzikiem.
  • wiszące półki – to dobry pomysł rozmieszczenia rzeczy w małym pomieszczeniu, nie zajmując miejsca na podłodze. Na półkach można umieścić ładne pudełka, które będą schowkiem dla wielu rzeczy, ale także zapewnią ciekawy wygląd.
  • długie, wąskie szafki – pomimo tego, że są niewielkie są w stanie pomieścić bardzo dużo, bo mają praktyczne półki w środku. Jeśli wizja jest nowoczesnej łazienki to dobrym wyborem będą białe z połyskiem lub czarne. 
  • grzejnik łazienkowy – jest to totalny “must-have” w małych łazienkach. Jest praktyczny, ponieważ umożliwi powieszenie prania oraz nie zajmuje dużo powierzchni.
  • wąskie umywalki – kiedy nie można sobie pozwolić na coś większego, to będzie to ciekawy wybór. Teraz jest wiele modeli, które spełnią oczekiwania nawet tych wymagających klientów.
  • lustra – lustra sprawią, że nawet mała powierzchnia będzie wydawać się o wiele większa. Warto zadbać o ten dodatek, w celu osiągnięcia niesamowitego efektu.
  • dodatki – dodatki to klucz do pięknej łazienki. Bardzo dużo dodają uroku. Wybierając dodatki warto je dobierać w jednym stylu i kolorze, nawet dopasowując do kolorów ręczników. Wtedy wszystko będzie dopracowane, a łazienka będzie wyglądać rewelacyjnie.

Czy małą powierzchnię jest ciężko udekorować?

Jak wiadomo, im większy teren, tym większe pole do popisu. Jednak mała powierzchnia nie skreśla marzeń o wymarzonej łazience. Nie mając żadnej koncepcji dobrze jest skorzystać z usług projektanta wnętrz. Dodatkowo Internet w tych czasach to wszelkie źródło, także w zakresie projektowania pomieszczeń. Do udekorowania małej powierzchni wystarczy czasem tylko pomysł i dobrze dobrane meble.

Dodaj komentarz