Jak zrobić ozdzoby na choinkę

Jak zrobić ozdzoby na choinkę

Własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe nadają świętom uroku. Niespotykane wzory ozdób pozytywnie wyróżniają się na tle zalewu marketowych produktów. Poniżej mamy dla Was kilka pomysłów, jak zrobić ozdoby na choinkę.

<h2>Ozdoby ze styropianu</h2>

Styropianowe formy są tanie i ogólnodostępne. Bombki wielu rozmiarach są leciutkie i nie obciążają zbytnio gałązek choinki. Można je ozdobić barwnymi cekinami wpinanymi na szpilki, mogą być jednobarwne lub w kontrastowe pasy. Ślicznie wyglądają bombki owinięte błyszczącym materiałem lub koronką lub wielowarstwowe: najpierw owinięte ciemnym materiałem, a następnie ozdobione białą koronką.

Styropianowe bombki można również malować farbami – najlepszy efekt dają farby o metalicznym połysku, nadające ozdobom lekkości. Świetne są także farby imitujące efekt sztucznego śniegu – pomalowane nimi bombki wyglądają jak śniegowe kulki wiszące na choince.

<h2>Ozdoby na bazie plastikowych bombek</h2>

W okresie świątecznym można kupić bombki z przezroczystego plastiku, rozkładane na dwie połówki. To jest świetne rozwiązanie dla osób lubiących zmiany – do środka bombki można wkładać różne rzeczy, a tym samym za każdym razem bombka będzie miała inny wzór. Rodzice małych dzieci mogą zaproponować maluchowi zrobienie własnej bombki poprzez włożenie do środka ulubionego autka lub postaci z bajek. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie w nich zwiniętych kawałków łańcucha choinkowego lub główek kwiatów (mogą być sztuczne). Nawet zwinięta w luźną kulkę aluminiowa folia kuchenna, po włożeniu do bombki, będzie pięknie rozpraszać światło. Najlepsze jest to, że gdy wzór nam się znudzi możemy otworzyć bombkę i w następnym sezonie włożyć do niej coś innego.

<h2>Ozdoby ze słomy</h2>

Słomiane ozdoby są wbrew pozorom łatwe do wykonania, jednak jeśli robisz je pierwszy raz, najpierw narysuj wzór na kartce. Potem zmierz długość poszczególnych elementów i ich ilość, a następnie potnij słomę na odpowiednie kawałki. Potem należy nawlec kawałki słomy na kolorową nić, aby powstała ozdoba według wcześniej narysowanego wzoru.

<h2>Owoce – świeże i suszone</h2>

Tradycyjnie na choince możemy zawieszać jabłka – należy wybierać niezbyt duże owoce, o intensywnym wybarwieniu, żeby nadmiernie nie obciążać gałązek. Bardzo efektowne są także suszone owoce – można je przygotować samodzielnie przy użyciu suszarki do grzybów.

Bardzo efektownie wyglądają też mandarynki, można w nie również powtykać goździki – nie dość, że będą wyglądały ciekawie, to jeszcze będą pięknie pachnieć.

Pomarańcze, cytryny i limonki należy pokroić w plasterki o grubości około pół centymetra i dokładnie wysuszyć. Plastry stają się twarde, zachowują kolor owocu, a ich wnętrze jest lekko przejrzyste i przepuszcza światło lampek choinkowych. Takie plasterki wystarczy nawlec na nitki i powiesić na gałązkach, nawet na tych najcieńszych.

Dodaj komentarz