Jak odnowić starą kuchnię niewielkim kosztem?

Jak odnowić starą kuchnię niewielkim kosztem?

Generalny remont kuchni zazwyczaj wiąże się z dużymi kosztami. Wymiana kafelek na ścianach, mebli i blatów może pochłonąć nawet kilkanaście tysięcy złotych. Do tego bardzo często trzeba doliczyć koszty związane ze sprzętem AGD, oraz pracą fachowców, dzięki którym metamorfoza tego pomieszczenia nie musi trwać tygodniami, a może zamknąć się w czasie od kilku do kilkunastu dni. Czy istnieje jednak sposób na to, aby odnowić kuchnię jak najmniejszym kosztem?

Z czym wiąże się remont kuchni?

W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zależy nam na gruntownym remoncie, czy jedynie na odświeżeniu kuchni? Jeśli naszym zdaniem pomieszczenie to jest w tak złym stanie, że wymaga wymiany mebli oraz innych elementów, to musimy pogodzić się z tym, że koszty nie będą niskie. Zaoszczędzić można jednak, wybierając stosunkowe tanie meble i blaty. Wiele osób zastanawia się, czy lepszym rozwiązaniem jest zamówienie kuchni na wymiar, czy kupno gotowego zestawu, a odpowiedź można znaleźć na stronie https://madrex.pl/meble-kuchenne-na-wymiar-czy-gotowe-co-wybrac/.
Remont kuchni może się wiązać także z wymianą niektórych instalacji, czy równaniem podłóg pod wyłożenie nowych kafli. Oczywiście wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest to pomieszczenie oraz jak dużym budżetem dysponujemy.

Jak odnowić kuchnię niewielkim kosztem?

Jeśli uznamy, że wymiana mebli i sprzętów nie jest absolutnie konieczna, można rozważyć alternatywne sposoby na odświeżenie kuchni, a jest ich kilka. Przede wszystkim można ograniczyć się do wymiany samych blatów oraz frontów meblowych. Niektóre firmy prowadzące sprzedaż mebli, oferują również same drzwiczki, a więc fronty w odpowiednich wymiarach.

Alternatywą jest samodzielne oklejenie bądź pomalowanie mebli. Trzeba przyznać, że jest to dość czasochłonne rozwiązanie, jednak pod względem kosztów najbardziej opłacalne. Tym sposobem można praktycznie całkowicie zmienić wygląd kuchni. Oprócz farb do mebli dostępne są również produkty do malowania glazury, dzięki czemu możemy uniknąć zrywania i kładzenia nowej ceramiki.

Na co zwrócić uwagę podczas remontu kuchni?

Remont, czy też odświeżenie kuchni to świetna okazja, aby zastanowić się nad tym, czy pomieszczenie to jest dla nas funkcjonalne i czy nie chcielibyśmy przy okazji wprowadzić poważniejszych zmian. Oczywiście zmiana miejsca sprzętów AGD lub położenia zlewu będzie wiązała się z dodatkowymi kosztami, to w codziennym użytkowaniu może nam to znacznie ułatwić np. gotowanie.

Bardzo dobrym sposobem na nadanie kuchni nowego blasku jest zakup atrakcyjnych dodatków. Takie drobiazgi nie podniosą znacznie kosztów remontu, a mogą sprawić, że całkowicie zmienimy styl wnętrza, a przy okazji uczynimy je bardziej funkcjonalnym. Wystarczy kupić nowe tekstylia, wymienić uchwyty do szafek, postawić świeże zioła w ładnych doniczkach, czy powiesić obrazek na ścianie. Ogromną różnice może wprowdzić zmiana oświetlenia. Przyklejenie nad blatami taśmy led jest stosunkowo łatwe, a może dać naprawdę ciekawy efekt.

Dodaj komentarz