Drzwi przesuwne na wymiar – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Drzwi przesuwne na wymiar – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Spędzanie czasu w ciasnym mieszkaniu wiąże się często z koniecznością poszukiwania aranżacyjnych alternatyw, które choć trochę pozwolą na powiększenie całości wnętrza. Podczas aranżacji część osób stawia na jasne kolory – np. biel – które optycznie powiększą wnętrze. Inni decydują się na powieszenie dużych luster, a jeszcze inni na wielofunkcyjne meble.

Przy poszukiwaniu dodatkowego miejsca w małym mieszkaniu, warto również przyjrzeć się drzwiom. Ich tradycyjna wersja ogranicza nieco cenne miejsce oraz przejście pomiędzy pomieszczeniami. Na szczęście istnieją systemy drzwiowe, które rozwiązują problem. Drzwi przesuwne na wymiar to idealna alternatywa dla małych mieszkań, w których cenny jest każdy centymetr powierzchni.

Drzwi przesuwne na wymiar vs. tradycyjna wersja drzwi

Tradycyjne drzwi otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz pomieszczenia to najczęściej spotykany element wystroju wnętrza. Niestety, ich rozmiar to częsty kłopot dla właścicieli niewielkich mieszkań, w których liczy się każdy dodatkowy centymetr. Z tego powodu coraz więcej osób poszukuje dostępnych alternatyw, które z jednej strony pozwolą na zachowanie prywatności domownika w każdym pomieszczeniu, a z drugiej pozwolą zwiększyć użytkową przestrzeń. Cechy te spełniają drzwi przesuwne – zwłaszcza zamawiane na wymiar.

Do drzwi przesuwnych na wymiar przekonuje się coraz więcej osób. Wbrew pozorom rozwiązanie sprawdza się nie tylko w przypadku chęci montażu drzwi jako ruchomej przegrody, oddzielającej poszczególne pomieszczenia, ale także jako szafy we wnęce. Największą zaletą ruchomych drzwi jest możliwość dopasowania ich wymiaru do indywidualnych potrzeb wnętrza. Oznacza to, że drzwi przesuwne na wymiar pozwalają zagospodarować przestrzeń aż po sam sufit, co z kolei może wpłynąć na funkcjonalność całego wnętrza. Ruchome drzwi dostępne są przy tym w różnych kolorach oraz stylach. Bez większego trudu możesz zatem dopasować je do stylu całości pomieszczenia.

Jednostronne drzwi przesuwne na wymiar z gwarancją na lata – gdzie ich szukać?

Aranżując niewielkie mieszkanie, staramy się poszukiwać modnych oraz funkcjonalnych alternatyw na lata. Niestety, coraz ciężej znaleźć producentów, którzy na tyle są pewni swoich produktów, że oferują na nie długą gwarancję. Chęć wydłużenia gwarancyjnego okresu to często konieczność wniesienia dodatkowej opłaty. Nie wszędzie jednak jest to praktykowane.

Przykładowy sklep Vikk, w którym znajdziesz m.in. szeroki wybór modnych przesuwnych drzwi na wymiar, daje dożywotnią gwarancję na najbardziej wrażliwe elementy drzwi ruchomych. Gwarancja obejmuje systemy przesuwania, które w razie zużycia zostaną wymienione na nowe. Wystarczy, że zgłosisz wadę wspomnianego systemu, a Vikk wyśle Ci nowy zestaw do samodzielnego montażu. Warto przy tym pamiętać, że gwarancja nie obejmuje nieprawidłowego i niezgodnego z instrukcją montażu. Uważnie czytaj zatem instrukcję, aby cieszyć się na lata idealnym systemem ruchomych drzwi.

Dodaj komentarz