Domy modułowe – który rozmiar wybrać? 

Domy modułowe – który rozmiar wybrać? 

Domy modułowe od https://loftowedomy.pl/ to popularna alternatywa dla tradycyjnych nieruchomości. Są estetyczne, funkcjonalne i atrakcyjne cenowo. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się w nie inwestować. Choć domy loftowe https://loftowedomy.pl/ kojarzą nam się głównie z niewielkimi obiektami, to możemy postawić także na większy rozmiar. Jaki dom modułowy wybrać? Zobacz, na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji. 

Domy modułowe do 35 m2 

Najpopularniejszym rozwiązaniem są domy modułowe o powierzchni 35 m2. Dlaczego to właśnie to rozwiązanie jest najchętniej kupowane? Przede wszystkim, żeby postawić dom loftowych o tych rozmiarach, nie potrzebujemy pozwolenia na budowę. Jest to więc świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zminimalizować ilość formalności. 

Niewielkie domy modułowe to bardzo dobry wybór na działkę sezonową. W takim domku możemy spędzać weekendy, czy nawet wakacje. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w domu modułowym o powierzchni 35 m2 zamieszkać na stałe, jednak większość osób po prostu szuka większego metrażu. W domu modułowym o powyższych wymiarach mieści się salon z aneksem kuchennym, łazienka oraz sypialnia, którą możemy umieścić na przykład na piętrze. Taki układ jest funkcjonalny i optycznie powiększa wnętrze domku. 

Domy modułowe do 70 m2

Domy loftowe o większej powierzchni to już propozycja dla rodziny, lub osób, które cenią sobie przestrzeń. W takim obiekcie zmieszczą się dwie lub trzy sypialnie, salon, kuchnia i łazienka. Jakie zalety posiada takie rozwiązanie? Domy modułowe to świetna alternatywa dla murowanych inwestycji. Są tańsze w produkcji i szybsze w realizacji. Właścicielami w pełni gotowego do zamieszkania domu możemy się stać w zaledwie kilka tygodni. 

Proces produkcji domów modułowych rozpoczyna się w fabryce. Tam powstają elementy konstrukcyjne i składa się większość komponentów. Na miejscu docelowym pozostaje tylko montaż. Domy loftowe to obiekty całoroczne. Odpowiednia izolacja oraz konstrukcja zapewnia optymalne warunki mieszkania. Co więcej, do produkcji wykorzystywane są najwyższej jakości materiały, w tym stal oraz drewno. 

Dlaczego warto zamieszkać w domu loftowym? 

Jak już wiemy, domy loftowe wyróżniają się krótkim czasem realizacji i atrakcyjną ceną. Są dużo bardziej opłacalne niż tradycyjne nieruchomości. Jednak to niejedyne zalety. Domy modułowe są energooszczędne, co przekłada się pozytywnie zarówno na środowisko, jak i nasz portfel. Co więcej, rozwiązania tego typu są mobilne. Konstrukcja stalowa umożliwia wielokrotny montaż i demontaż obiektu, a tym samym zmianę jego lokalizacji. 

Domy modułowe wyróżniają się także unikalną estetyką. Obiekt łączy w sobie elementy stylu skandynawskiego, minimalistycznego i industrialnego. Drewniane elementy wykończenia idealne wpasowują się w naturalne otoczenie. Natomiast stalowa konstrukcja zapewnia stabilność i wytrzymałość na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Jeśli więc marzysz o własnym domu, ale zależy Ci na ekonomicznym i stylowym rozwiązaniu, to dom modułowy jest najlepszą odpowiedzią. 

Dodaj komentarz