6 nowych pomysłów na wpuszczenie światła do Twojego domu

Niektóre domy po prostu nie mają wystarczającej ilości naturalnego światła, co sprawia, że ​​ich właściciele próbują to naprawić za pomocą opraw oświetleniowych lub mocniejszych żarówek. Problem z tym pomysłem polega na tym, że naturalne światło ma kluczowe znaczenie dla zdrowia psychicznego i fizycznego mieszkańców. Poza tym więcej urządzeń i mocniejsze żarówki (nawet jeśli są to diody LED) mają tendencję do zwiększania ogólnego śladu węglowego w Twoim domu. Na szczęście jest tak wiele świeżych pomysłów, jak wpuścić więcej światła do Twojego domu w prosty, naturalny i przyjazny dla środowiska sposób.

Wieszanie ogromnego lustra

Pierwszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zwiększyć intensywność naturalnego światła w domu, jest zawieszenie lustra w odpowiednim miejscu. Nie trzeba dodawać, że najlepszym miejscem do zawieszenia jest okno, aby odbijało światło. W ten sposób uzyskuje się kolejną dużą powierzchnię odbijającą światło, co drastycznie podnosi poziom światła w pomieszczeniu. Również lustro (nawet najdroższe) to zakup jednorazowy. Za tę cenę otrzymujesz ekologiczne i energooszczędne doładowanie systemu oświetlenia Twojego domu.

Akcesoria metalowe


Wcześniej omawialiśmy znaczenie lustra we wzmacnianiu mocy naturalnego światła w Twoim domu. Ze względu na to, że metalowe akcesoria mają podobne właściwości odblaskowe, one również mogą być ogromną pomocą w tej walce. Jednak przesuwanie tego trendu za daleko może sprawić, że Twój dom będzie wyglądał na zimny, ostry i niewygodny.

Przezroczyste zasłony


Następną rzeczą, którą powinieneś zrozumieć, jest fakt, że wybierając zasłony, musisz znaleźć kompromis między prywatnością a oświetleniem pomieszczenia. Widzisz, nawet półprzezroczysty odcień ukrywa Twoje zajęcia w domu. Jednocześnie wpuszcza do pomieszczenia trochę słońca , co samo w sobie powinno być dużym plusem. Jasne, nie każdemu taki pomysł odpowiada tak dobrze, ale są pewne scenariusze, w których po prostu musisz dokonać wyboru.

Szkło to nie jedyny wybór


Okna szklane to branżowy standard, dlatego przy wyborze tych elementów gospodarstwa domowego większość osób uważa, że ​​ich wybór sprowadza się do wielu szyb (jedno, dwu lub trzyszybowe). To, czego nie rozumieją, to fakt, że istnieją niedrogie alternatywy dla szkła, które mają znacznie lepszy współczynnik przezroczystości, a arkusze z pleksiglasu są doskonałym przykładem. Dlatego jest to coś, nad czym zdecydowanie warto się zastanowić następnym razem, gdy zdecydujesz się na przebudowę tego miejsca.

Przemaluj to miejsce


Właściwy dobór farby może wnieść znaczną ilość światła do ciemnego pomieszczenia. Niektóre kolory są naturalnie jasne, podczas gdy inne mają właściwości odblaskowe. Oczywiście te odcienie nie byłyby złym pomysłem w przypadku kina domowego, ale w ciemnym pokoju, który chcesz nieco poprawić i rozjaśnić, po prostu nie ma czegoś takiego. Jeśli chodzi o dokładne odcienie, najbardziej oczywistym wyborem są słoneczna żółć, pudrowy błękit i lawenda. Z drugiej strony, ci, którzy szukają czegoś nieco bardziej neutralnego, mogą również wybrać delikatną szarość lub blady róż.

Zainstaluj świetlik


W końcu możesz również zaangażować się w drobny projekt budowlany, aby osiągnąć jedno i drugiepodnieśćnapływ światła do Twojego domu i poprawiaj jego wartość odsprzedaży. Aby jednak to się potwierdziło, musisz upewnić się, że jest prawidłowo zainstalowany i że nie ma wycieków. W erze przyjaznej dla środowiska, w której żyjemy, tego rodzaju projekt modernizacji domu może również znacznie zwiększyć atrakcyjność Twojego domu dla potencjalnych nabywców.

Ostatnią rzeczą, o której musisz pamiętać, jest fakt, że ten projekt jest czymś, co robisz raz, a szansa, która z tego wyniknie, może wpływać na Twój każdy dzień. Widząc, jak dopływ naturalnego światła poprawia nastrój, możesz po prostu uczynić swój dom bardziej gościnnym. Korzyści z tego samego są zbyt duże, aby je zignorować.

Dodaj komentarz