Jak przygotować mieszkanie do remontu – wskazówki

remont mieszkania

Planując remont mieszkania, musimy pamiętać o wielu rzeczach. Mowa tu nie tylko o materiałach budowlanych, ale także planie, który usprawni całą pracę i sprawi, że cały remont przebiegnie stosunkowo sprawnie. Zanim więc wyburzysz pierwszą ścianę, zobacz jak przygotować się do remontu mieszkania i nie zwariować.

Wyposażenie mieszkania

Planując remont, musisz liczyć się z tym, że meble i inne elementy wyposażenia, które się w nim znajdują, mogą Ci przeszkadzać. Jeśli planujesz odświeżenie wnętrz i w grę wchodzą jedynie drobne prace takie jak malowanie ścian, to wystarczy, że wszystkie rzeczy przesuniesz na środek pokoju i zabezpieczysz je folią malarską. Dzięki temu zabezpieczysz je przed zabrudzeniem, a po ściągnięciu foli będzie je trzeba tylko przetrzeć ścierką.

Sprawa komplikuje się nieco bardziej, gdy w grę wchodzi gruntowny remont całego mieszkania. Skuwanie płytek, burzenie ścian i wymiana instalacji wymaga czasu, a także generuje dużo pyłu i brudu, który może zaszkodzić meblom i sprzętom RTV i AGD. W takim przypadku najlepiej będzie wynieść wyposażenie mieszkania z domu lub przechowywać je w części mieszkania, w której nie ma remontu.

Jeśli kupiłeś mieszkanie z rynku wtórnego, chcesz urządzić w nim remont i całkowicie wymienić wyposażenie, to mebli możesz się po prostu pozbyć. W jaki sposób? Wystarczy, że wezwiesz firmę, która zajmuje się opróżnianiem mieszkań http://odpadersi.pl/. Wykwalifikowani pracownicy zajmą się wynoszeniem zbędnych rzeczy z mieszkania i wywiozą je do odpowiedniego punktu, w którym zostaną zutylizowane. Nie ważne czy masz do zabrania jedynie meble, czy sprzęty AGD, firma http://odpadersi.pl/ zabierze wszystko, dzięki czemu będziesz mógł zacząć remont mieszkania.

Przygotuj projekt

Podczas remontu bardzo ważny jest projekt poszczególnych pomieszczeń i to, aby wcześniej dokładnie go przygotować. Niezbędny będzie Ci plan Twojego mieszkania, z którego dowiesz się, które ściany są nośne, a które działowe i jakie prace możesz wykonać. Niezbędne może być też wynajęcie fachowców oraz architekta, który stworzy plan mieszkania, które będzie dopasowane do Twoich potrzeb.

Lista zakupów

Zanim pójdziesz do sklepu budowlanego, sporządź dokładną listę zakupów. Widząc na kartce materiały budowlane, które musisz kupić, będziesz mieć pewność, że o niczym nie zapomnisz i nie będziesz musiał kilka razy jeździć do tego samego sklepu. Kupując materiały, weź pod uwagę to, że niektóre z nich mogą ulec zniszczeniu, podczas remontu więc warto kupić je z kilku procentowym naddatkiem.

Dodaj komentarz