Wrocław mieszkania – cena za m2. Sprawdź, ile to kosztuje!

Na rynku nieruchomości zawsze zachodziły cykliczne zmiany. Ceny mieszkań szybują w górę, aby następnie zaliczać większe lub mniejsze spadki. Wydarzenia, które w ostatnich latach miały wpływ na losy całego świata, w tym pandemia i galopująca inflacja w wielu krajach, spowodowały, że niekiedy wahania były naprawdę drastyczne. Weźmy pod uwagę ceny mieszkań Wrocław – co jeszcze na nie wpływa i jak kształtują się obecnie? Sprawdźmy!

Ceny mieszkań Wrocław – od czego zależą?

Ostateczna wycena całego mieszkania zależy oczywiście od wielu czynników: zachowanego standardu i stanu technicznego, dzielnicy, sytuacji rynkowej i wielu innych. Inną kwotę zapłacimy za mieszkanie prosto od dewelopera, a inną na rynku wtórnym. Ceny mieszkań Wrocław kształtują się pod tym względem na podobnych zasadach, co wartości w innych miastach. Wrocław jest jednak jedną z najdroższych polskich miejscowości – dotyczy to nie tylko cen nieruchomości, ale także ich wynajmu i branży usługowej. W 2022 roku nieruchomości podrożały w całej Polsce, jednak wzrost notowany we Wrocławiu okazał się najwyższy. Nie tylko ceny odstraszały potencjalnych nabywców – raty kredytów stale wzrastały, a ich otrzymanie stawało się coraz trudniejsze.

Cena za metr kwadratowy mieszkania we Wrocławiu będzie się różnić przede wszystkim od dokładnej lokalizacji nieruchomości. Za najdroższe dzielnice i osiedla uznawane są: Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Tarnogaj i, oczywiście, Stare Miasto. Najtańsze są natomiast tzw. osiedla graniczne, takie jak Brochów, Jagodno czy Świniary.

Ceny mieszkań Wrocław w styczniu 2023 roku

Aktualne ceny mieszkań Wrocław są przez analityków szacowane na ok. 9300 zł/m2. Warto przy tym zaznaczyć, że odnotowują oni ich stały wzrost.

Czy istnieje idealny moment na kupno mieszkania?

Wiele osób planujących kupno mieszkania zapewne łapie się za głowę, obserwując wahania cen mieszkań we Wrocławiu i innych polskich miastach. Niestety, prawda jest taka, że nie ma idealnego momentu na dokonanie zakupu nieruchomości. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zmian i wydarzeń, które wpłyną na rynek. Istnieje jednak szereg działań, które mogą pomóc nam w szacunkach.

Najpierw upewnijmy się, że posiadamy odpowiednie oszczędności, stabilną sytuację finansową i zdolność kredytową. Potem poprośmy o pomoc agenta nieruchomości lub skorzystajmy z portalu nskup.pl. Przedstawiciel firmy poinformuje nas o aktualnych średnich stawkach – możemy sprawdzić je także na oficjalnej stronie internetowej przedsiębiorstwa. W ten sposób nie ominą nas żadne zmiany i podwyżki cen. Nskup.pl to także sposób na szybką sprzedaż i wycenę nieruchomości. Dlatego z usług oferowanych przez internetowy skup mieszkań możesz skorzystać niezależnie od tego, czy jesteś kupującym, czy sprzedającym!

Dodaj komentarz