Różne rodzaje rolet

Różne rodzaje rolet

W zasadzie każde mieszkanie posiada okna, które wpuszczają światło i promienie słoneczne do wnętrza pomieszczenia. Jednak istnieją momenty, w których okno trzeba zasłonić (szczególnie, gdy mieszka się na parterze lub przy ruchliwej ulicy, gdzie każdy może zaglądać do okna). Takim momentem jest również noc – zasłonienie okna pozwoli na zaciemnienie pomieszczenia i nie dopuści do tego, aby nad ranem blask słońca obudził śpiących mieszkańców. Okno można zasłonić firankami lub zasłonami, jednak najlepszym rozwiązaniem są rolety materiałowe.

Rodzaje rolet

W sklepach są do wyboru dwa podstawowe rodzaje rolet: mini z prowadzeniem żyłkowym, która umieszczana jest na skrzydle okiennym, oraz zabudowane w kasecie z prowadnicami. Oba warianty można łatwo i szybko zamontować. Wiele firm posiada już w swojej ofercie nawet rolety do okien dachowych. Wówczas jedynym rozwiązaniem są rolety z prowadnicami bądź plisowane żaluzje.

Wybór materiału

Klient sam może zdecydować zarówno o kolorze i fakturze materiału rolety, jak również o kolorze kasety i prowadnic. Kolorów i wzorów jest całe mnóstwo – można nawet samemu zaproponować ulubiony wzór, a firma przygotuje rolety według zamówienia. Nowoczesne rozwiązania dają możliwość wyboru rolet dwufunkcyjnych, tzw. na dzień i na noc. Składają się one z podwójnego materiału – jednego cieńszego, a drugiego grubszego. Dzięki temu w nocy roleta może służyć jako zasłona okna, a w dzień jako element wyposażenia wnętrza, nadający mu charakter.

Zakup rolet

Rolety można kupić w każdym sklepie lub przez Internet. Wybierając druga opcję, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. frazę „sklep z roletami”, a z całą pewnością wyskoczy kilka profesjonalnych sklepów, które nie tylko produkują i sprzedają rolety, ale również oferują ich montaż (co ma szczególne znaczenie w przypadku rolet kasetowych).

Dodaj komentarz