Plisy w oknach – zalety i dostępność

Plisy w oknach – zalety i dostępność

Tego typu żaluzje znalazły już całą rzeszę zwolenników. Do kupienia zachęca zwłaszcza, cena, wysoka jakość wykonania, no i rzecz jasna użyteczność. Zdarza się, że nasze okna są umiejscowione tak, iż nie zależy nam na pełnym ich zasłonięciu. Lubimy, gdy w naszych pomieszczeniach jest dużo światła, a słońce przeszkadza nam jedynie sporadycznie.

W momencie, kiedy słońce najmocniej nam doskwiera, możemy przesłonić je za pomocą plisów, umieszczając je na określonej wysokości. Dzięki temu ich wykorzystaniu, w naszym pokoju ciągle jest sporo światła, jednak słońce nas nie oślepia. Jest to bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza do pokoi dziennych, typu salon, czy kuchnia, gdzie atutem jest dobre oświetlenie a także nigdy nie jest nam wymagane całkowite zaciemnienie pomieszczenia.

Jeżeli zależy nam na prywatności, a nasze okna są usadowione tak, iż każdy może w nie zajrzeć, dobrym rozwiązaniem będzie dla nas częściowe ich zasłonięcie. Możemy wówczas korzystać z zasłonki na dole okna, lub po prostu osłonić je częściowo przy pomocy plisowanych żaluzji o niewielkiej powierzchni. Dzięki tej metodzie możemy cieszyć się prywatnością oraz czuć się w naszym domu swobodnie, a z drugiej strony nie musimy rezygnować ze światła. Ciężko o bardziej komfortowe rozwiązanie.

Gdzie kupować?

Żaluzje plisowane stały się na naszym rynku bardzo popularne, ich kupno nie tworzy zatem dużych kłopotów. Jeśli chcemy zaznajomić się z ich ofertą przed kupnem, wpiszmy w Google, czy innej wyszukiwarce hasło: plisy. Będziemy mogli przyjrzeć się dostępnym modelom, a również sprawdzić w jakich sklepach możemy je znaleźć. W np. Warszawie działa wiele sklepów parających się sprzedażą akcesoriów okiennych, dlatego też nie będziemy mieć trudności ze znalezieniem żaluzji, które będą pasowały do naszego okna. Co istotne jest możliwość kupna plisów skrojonych na wymiar, jeżeli mamy okna o nietypowych gabarytach.

Żaluzje plisowane są niezwykle interesującym rozwiązaniem dla tych z nas, jakim nie zależy na całkowitym zasłonięciu okien. Są interesującą alternatywą dla zwykłych żaluzji a także pozostałych ozdób okiennych. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że są zrobione z sporej ilości rodzajów tkanin, co przekłada się na estetykę okna i użyteczność takiego typu żaluzji.

Dodaj komentarz