Pergole tarasowe – idealne zadaszenie na lato 

Pergole tarasowe – idealne zadaszenie na lato 

Dom z ogrodem i tarasem to dla wielu osób spełnienie marzeń. Wiosną i latem jest to idealna przestrzeń do wypoczynku, a w zimniejszym okresie można podziwiać naturę zza okna. Jednak także latem zdarza się pogoda, która wymaga chowania się pod dach. Nie tylko w przypadku deszczu, ale także pełnego słońca. Idealnym rozwiązaniem jest pergola tarasowa Dragon https://www.milabud.pl/pl/c/pergole/316, która zapewnia schronienie przed słońcem, czy deszczem, jednocześnie pozwala się cieszyć przebywaniem na świeżym powietrzu. Zobacz, jakie zalety mają pergole tarasowe. 

Pergole Dragon – zadaszenie przez cały rok 

Pergole tarasowe to rozwiązanie całoroczne. Stabilna konstrukcja tworzy zadaszenie nad tarasem, który jest przedłużeniem domu. Zadaniem pergoli jest osłonięcie tarasu na przykład przed słońcem, deszczem, czy nawet wiatrem. W zależności do konstrukcji pergola może być rozbudowana o przesłony boczne. Popularnym rozwiązaniem jest zadaszenie ruchome. W takim przypadku konstrukcja jest stała, ale masz możliwość zwinięcia, lub rozwinięcia zadaszenia. Najczęściej jest to specjalny materiał, który montuje się na górnej części konstrukcji. 

Rozwiązanie tego typu jest praktyczne i funkcjonalne. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie pergoli tarasowej w swoim ogrodzie. Tym sposobem możesz stworzyć idealną przestrzeń do wypoczynku. W słoneczne dni uzyskasz przyjemny cień, natomiast w trakcie deszczu, dalej będziesz mógł bezpiecznie siedzieć na świeżym powietrzu i się relaksować, gdyż pergola ochroni przed kroplami. Co ważne, pergoli tarasowej nie musimy rozmontowywać na zimę. Jest to rozwiązanie całoroczne. 

Pergole tarasowe – poznaj ich zalety 

Pergole tarasowe to przede wszystkim solidne i trwałe zadaszenie. Odpowiednio wykonana pergola posłuży nam przez lata. Co ważne, każde zadaszenie jest dostosowywane do rozmiarów tarasu i naszych potrzeb. Możesz więc dopasować zadaszenie do indywidualnych preferencji. Pergola tarasowa sprawdzi się zarówno na małej, jak i dużej powierzchni. Nie jest to rozwiązanie zarezerwowane tylko dla małych tarasów. 

Ruchome zadaszenie pozwala z kolei regulować, ile słońca chcemy wpuścić na taras. To idealne rozwiązanie w upalne dni. Choć w słońcu miło jest spędzać czas, to także trzeba się przed nim chronić. Pergola tarasowa zapewnia kojący cień i pozwala na komfortowy odpoczynek. Rozwiązanie tego typu najczęściej składa się z aluminiowej konstrukcji i materiałowego dachu. Dzięki temu pergola jest wytrzymała na zmienne warunki pogodowe i różnego rodzaju uszkodzenia. Co ważne, materiał może być nieprzemakalny, więc zadaszenie jest funkcjonalne nie tylko w słoneczne dni. 

Jak przyozdobić pergolę tarasową? 

Pergola tarasowa najlepiej wygląda, kiedy jest dopasowana do stylistyki domu. Dlatego warto dobrać na przykład materiał zadaszenia w kolorystyce elewacji. Ponadto pergolę możesz udekorować. Na przykład delikatnymi lampkami, które wieczorem stworzą romantyczny klimat. Wiele osób decyduje się także na obsadzenie konstrukcji roślinami pnącymi, takimi jak bluszcz. 

Dodaj komentarz