Meble kolonialne z Wielkiej Brytanii

Chociaż w ostatnich kilku sezonach we wnętrzarstwie na dobre zadomowił się styl skandynawski, czerpiący ze Szwecji, Norwegii czy Danii, jednakże nie każdemu taka aranżacja odpowiada ze względów estetycznych. Mniej popularne trendy w dalszym ciągu można spotkać w domach Polaków. Są to niekiedy aranżacje pełne fantazji, stylu i niepowtarzalnego uroku. Do ich stworzenia można użyć różnego rodzaju mebli oraz dodatków. Przykładem takich stylowych sprzętów, które mogą stworzyć w mieszkaniu oryginalny klimat na wiele lat, są meble kolonialne. To solidne sprzęty z prawdziwego drewna egzotycznego. Sprawdzają się nie tylko w salonie,ale także sypialni czy jadalni. W jaki sposób nabyć prawdziwe meble kolonialne i jak zaaranżować wnętrze za ich pomocą?

Meble z kolonii brytyjskich

Meble kolonialne to połączenie stylu typowo brytyjskiego z wykonaniem z drewna egzotycznego. Dzięki temu sprzęty są naprawdę masywne i ciężkie, co daje wrażenie ekskluzywnego i eleganckiego wnętrza. Oczywiście prawdziwe meble kolonialne są bardzo drogie, jednakże prawdziwi pasjonaci decydują się sprowadzać je z dawnych kolonii brytyjskich, gdzie są wykonywane ręcznie. Wtedy faktycznie mają swój urok i wdzięk. W naszym kraju produkowane są również dobrej jakości meble kolonialne, a raczej stylizowane na kolonialne. Warto je kupić kiedy są tworzone z prawdziwego drewna egzotycznego, To gwarantuje im trwałość i masywność. W popularnych sieciówkach z meblami można również znaleźć meble stylizowane na kolonialne i są to już sprzęty na każdą kieszeń.

Egzotyczny salon

Tego typu meble pięknie prezentują się w najbardziej reprezentatywnym pomieszczeniu, czyli salonie. Można oczywiście kupić cały komplet komód czy regałów z jednej linii, by całość była spójna i dobrze ze sobą harmonizowała, jednakże wystarczy trochę wyobraźni i kreatywności, by z powrotu przypadkowe meble kolonialne połączyć z sobą i stworzyć stylową przestrzeń. Jeszcze większym wyzwaniem jest dopasowanie do siebie mebli kolonialnych ze szczyptą nowoczesności, chociaż oczywiście także to może się udać. W ten sposób powstanie wnętrza naprawdę niepowtarzalne i dopasowane do upodobań mieszkańców oraz odzwierciedlające ich osobowość.

Sypialnia w klimacie etno

Łoże z drewna egzotycznego oraz niewielkie szafki nocne to tak naprawdę wszystko, co potrzeba, by stworzyć kolonialną, ale również minimalistyczną sypialnię. W ten sposób można połączyć te dwa style i wykreować pomieszczenie, w którym będzie się dobrze wypoczywało. Taki komplet może służyć przez lata, a nawet można go przekazać kolejnemu pokoleniu. Meble kolonialne można również odnawiać, jednakże najlepiej oddać tę pracę w ręce wykwalifikowanego profesjonalisty w tym względzie, ponieważ łatwo jest zniszczyć naprawdę niepowtarzalny mebel, który wystarczy na nowo pokryć olejem czy woskiem lub lakierem, by lśnił swoim blaskiem przez kolejne lata.

Meble kolonialne to prawdziwy luksus i na prawdziwe sprzęty sprowadzane z dalekich krajów stać niewiele osób, jednakże warto zajrzeć do sklepów internetowych oferujących meble produkowane w naszym kraju. Być może one również przypadną do gustu miłośnikom egzotycznego stylu.

Dodaj komentarz